Stocky vyhrál La Marra, Ježek dojel sedmý.

Úvod závodní britské neděle na okruhu Silverstone patřil velkým stockům, které nám tradičně nabídly skvělé souboje. Nakonec se radoval Eddi La Marra před Jeremy Guarnonim, které na stupních vítězů doplnil vítěz z Brna Bryan Staring. A pro své nejlepší letošní umístění si dojel Ondra Ježek, v cíli klasifikován za 9 bodů.

Do závodu na 10 kol nejlépe odstartoval La Marra před Guarnonim a Coghlanem, Ondra Ježek byl v úvodu pátý. Zatímco na čele bojovali Guarnoni s La Marrou, tak Ježka předjel favorizovaný Barrier, který z Pole position pokazil start. A před našeho pilota se dostal i vítěz z Aragonu a z Brna, Staring. To už ale chyběl pro defekt své Panigale další z favoritů Savadori.

Australan Staring se začal posouvat dopředu, když s sebou v háku ale vyvezl i Barriera.

Po polovině vedl Guarnoni o 0.463 sekundy před La Marrou, Staringem a Barrierem. Za Coghlanem a Lussianou jel jako sedmý Ondra Ježek, Slovák Tomáš Svitok byl průběžně 14.

Čtyři kola před koncem se do čela dostal na chvíli La Marra, když zajel nejrychlejší kolo závodu za 2.09.362. Souboj mezi La Marrou a Guarnonim byl velmi napínavý, ale hodně korektní a oba dva piloti se neustále střídali na špici závodu.

A jelikož 3 kola před koncem Lussiana havaroval, tak se Ondra Ježek posunul na místo 6., na jeho záda se už ale dotáhl Švéd Bergman. Vzápětí ze 13. místa havaroval i týmový kolega Ježka, slovenský jezdec Tomáš Svitok.

Dvě kola před koncem předjel Bergman Ježka a odsunul ho zpět na 7. místo.

Souboj jezdců s motocykly Ducati - Kawasaki o první místo, stejně jako BMW - Kawasaki o místo třetí, trval až do posledního místa.

Vyhrál Eddi La Marra před Jeremy Guarnonim a Bryanem Staringem. Čtvrtý projel pod šachovnicovým praporkem Sylvain Barrier a Top-5 dokompletoval Kev Coghlan.
Za šestým Christofferem Bergmanem dojel na výborném sedmém místě Ondra Ježek, osmý byl klasifikován ze superbiků vyhozený Leandro Mercado, kterého následoval devátý Markus Reiterberger a konečně Top-10 dokompletoval Fabio Massei.

V šampionátu zvýšil tři závody před koncem svůj náskok dnešní vítěz Eddie La Marra na 31 bodů, když jich doposud nasbíral 119. Druhý je Sylvain Barrier (88) a třetí už Bryan Staring (86). Jeremy Guarnoni (82) je čtvrtý a Top-5 kompletuje Luca Savadori (67). Náš Ondra Ježek se posunul na místo 13. (25), před ním je jeho týmový kolega Marco Bussolotti (12. -27) a Tomáš Svitok se propadl na místo 21., když už čtyři závody nebodoval.