Svoboda vyhrál první závod australského šampionátu SSP300

Na jihu Austrálie je Petr Svoboda součástí startovní listiny australského mistrovství superbiků ASBK - Australian Supersport 300 Championship. Ti mají na Phillip Islandu první kolo sezony a okruh sdílí společně s jezdci MS superbiků MOTUL FIM Superbike World Championship.

Český závodník World Supersport 300 Petr Svoboda je v Austrálii na zkušené, jelikož startuje v australské sérii Supersport 300, kde v pátek vyhrál kvalifikaci a také první závod. Skvělý výkon od jezdce, který závodí v barvách Fusport-RT Motorsport by SKM-Kawasaki WEPOL.

V pátek jeli jezdci SSP300 trénink, který vyhrála Tara Morrison (Kawasaki) časem 1’49,989 sekundy. Svoboda byl druhý se ztrátou 0,656 sekundy, třetí, a zároveň poslední v jedné sekundě na prvního byl Ryder Gilbert (Yamaha).

V samotné kvalifikaci Petr Svoboda dosáhl na čas 1’49,018 sekundy a získal pole position na startu odpoledního prvního závodu. Druhá skončila Tara Morrison a třetí Joshua Newman (Kawasaki).

První závod Australian Supersport 300 Championship na osm kol vyhrál stylem start-cíl Petr Svoboda, jehož náskok na druhého Joshua Newmana měl hodnotu 6,709 sekundy. Skvělý výkon českého závodníka. Třetím místem bodoval Varis Fleming (Kawasaki). Nejrychlejší kolo závodu 1'49,021 sekundy zajel Ryder Gilbert (Yamaha).

Druhý závod třídy třístovek je na programu v sobotu 24.února, třetí je v neděli 25.února 2024.

1.podnik sezony ASBK 2024 - Australian Supersport 300 Championship - ZÁVOD (1)
Pátek, 23.února 2024 - Phillip Island (Austrálie)