Kdo jiný než mistr světa Sofuoglu!

Dramatický souboj dvojice Sofuoglu - Lowes, kteří se několikrát vystřídali ve vedení zkráceného závodu na 15 kol, se skončil vítězstvím toho zkušenějšího, tedy Kenana Sofuogla. Druhý dojel Sam Lowes, a tuto dvojici doplnil na stupních vítězů Rookie Michael van der Mark. Skvělý výkon ale předvedli oba piloti Intermota David Salom a Luca Scassa, kteří dojeli na 5., resp. 6. místě.

Kvůli bezpečnosti jezdců a předpokládaným vysokým teplotám byl závod supersportů zkrácen na pouhých 15 kol z původně plánovaných 21. Už před dvěma roky se totiž vyskytly problémy s jednotnými pneumatikami Pirelli, které celou závodní vzdálenost prostě nevydržely.

Na startovním roštu ale chyběli jak jezdec týmu Com Plus SMS Racing Balazs Nemeth, který má zlomenou klíční kost, tak i jeden z papírových favoritů Gabor Talmacsi z ProRace Honda. Ten dle manažera týmu Jiřího Hanyka musel zůstat v nemocnici a to díky zraněním, které utrpěl při pátečním pádu v prvním volném tréninku. Jeho stav je ale dobrý, měl by být propuštěn nejpozději zítra. Dlouhá pauza do dalšího závodu v Aragonu mu tímto velmi prospěje a už dnes se těší na další závodění.
Do závodu nejlépe odstartoval Sofuoglu před vd Markem a Lowesem. Zatímco Salom jel 6. a Scassa z 19. startovní pozice už 15., tak start totálně pokazil Foret. Mezitím se na čele především z háku na cílové rovince předjížděli navzájem Lowes a Sofuoglu, tak zezadu postupovali jak Foret, tak Scassa. Dvojice Sofuoglu a Lowes se postupně odpoutala od Rookieho vd Marka, za nimi ale probíhal velký souboj čtveřice Foret, Rolfo, Salom a Scassa. 2 kola před koncem z této skupinky odstoupil pro defekt své MV Agusty Rolfo a souboj tří jezdců s motocykly Kawasaki o čtvrté místo nakonec vyhrál zkušený Foret před oběma piloty Intermota Kawasaki Ponyexpres Salomem a Scassou.
Vítězem se tedy stal úřadující mistr světa Kenan Sofuoglu - bylo to už jeho 22. vítězství v mistrovství světa supersportů, který v závěru závodu využil lepšího výkonu své ZX-6R a vyhrál o 1.899 sec. před Samem Lowesem a ve své supersportové premiéře dojel jako třetí Michael van der Mark. Čtvrtý Fabien Foret profitoval ze smůly Roberta Rolfa a obsadil místo čtvrté, za ním pak David Salom dokompletoval Top-5.

Za šestým Lucou Scassou potom Andrea Antonelli, Lorenzo Zanetti, Massimo Roccoli a Jack Kennedy vytvořili druhou polovinu elitní desítky, zatímco mistrovské body si z Austrálie odváží ještě Vladimir Ivanov, Luca Marcon, Roberto Tamburini, Matthew Scholtz a Alex Baldolini.