Foret vyhrál v Aragónu supersporty, Scassa dojel třetí

Fabien Foret vyhrál v Aragónu svůj 16. závod seriálu MS-Supersport, když velcí favorité Kenan Sofuoglu a Sam Lowes závod nedokončili.

Už po dvou kolech se rozplynuly naděje na vítězství pro úřadujícího mistra světa Kenana Sofuogla - defekt brzd - a v posledním kole nechal na holičkách motor Yamahy i Sama Lowese, který v tu dobu bojoval s Foretem o vítězství. Foret tak vyhrál, druhé místo spadlo do klínu Michaelu van der Markovi a třetí Lucovi Scassovi.

Už v první kole spadl Gabor Talmacsi a brzy se závod skončil i pro jeho krajana Imre Totha a také pro Sheridana Moraise.

Na čele byl ze začátku Van der Mark a za ním se seřadili Lowes, Riccardo Russo, Scassa a Sofuoglu. Christian Iddon vzdal pro technickou závadu a spadl i Matthew Scholtz.

V sedmém kole byl dlouhý na brzdy Lowes a do čela se dostal Kev Coghlan a to už byl těsně za ním Foret, zatímco Lowes se propadl za Van der Marka na čtvrtou pozici. Coghlan musel první pozici nedobrovolně opustit a šest kol před koncem se dostal do čela Lowes před Foretem.
Foret nakonec vyhrál závod s náskokem šesti sekund před Van der Markem a Scassa skončil šťastně třetí. Andrea Antonelli byl odmávnut jako čtvrtý a za ním se umístili Russo a Lorenzo Zanetti. Jack Kennedy, Vladimir Leonov, Roberto Rolfo a Luca Marconi dokompletovali Top-10, zatímco Alex Baldolini, Massimo Roccoli, Coghlan, Fabio Menghi a Roberto Tamburini dojeli v bodech.

Svým vítězstvím se Foret dostal do čela šampionátu před Van der Marka.

Eduard Blokhin musel závod předčasně ukončit , Mitchell Carr a Vladimir Ivanov spadli v závěru závodu, Raffaele de Rosa a Florian Marino pak havarovali v boji o 10. místo.