Zemřel Ralf Waldmann

Smutná zpráva dnes obletěla svět. V sobotu 10.března 2018 zemřel ve věku jednapadesáti let bývalý německý motocyklový závodník a televizní komentátor Ralf Waldmann. Přesné okolnosti náhlého úmrtí doposud nejsou známy. Zřejmě šlo o infarkt.

Zemřel Ralf Waldmann
Rodák z Hagenu závodil v mistrovství světa silničních motocyklů poprvé v roce 1986, když absolvoval jediné klání osmdesátek v rámci domácí Grand Prix. O rok později to už byly čtyři závody a to včetně GP Československa v Brně.

První kompletní sezonu absolvoval v roce 1990 a to už bylo v třídě do 125ccm. O rok později slavil premiérové vítězství, což byla dvojnásobná radost vzhledem k tomu, že ho získal na domácí půdě. Sezony 1991 a 1992 Ralf Waldmann uzavřel celkově třetí.

Od roku 1994 závodil ve čtvrtlitrech a jeho nejúspěšnějšími sezonami byly roky 1996 a 1997, protože to získal tituly vicemistra světa. Jedinou sezonu mezi elitou světa pětistovek zažil jen jednou v roce 1998, když závodil s Modenas KR3 a jeho týmovým parťákem byl Kenny Roberts junior.

Poslední kompletní sezonu odjel v roce 2000. Všichni vzpomínají na jeho slavné vítězství v Donington Parku, které bylo také jeho poslední v kariéře. Vůbec poslední závod série Grand Prix jel Ralf Waldmann v roce 2009. Bylo to v třídě do 250ccm s týmem Viessmann Kiefer Racing v rámci britské Grand Prix. Tehdy velké překvapení.

Ralf Waldmann také spolupracoval s Martinem Wimmerem na posílení pozice značky MZ. Do konce roku 2005 závodil v IDM pro Alpha-technik-Honda a byl testovacím jezdcem BMW. Po skončení aktivní závodní kariéry pomáhal talentovaným závodníkům v různých týmech a pracoval jako expert pro televizi Eurosport. Ti co Ralfa Waldmanna dobře znali říkají, že jedna kniha, by na jeho životní příběh nestačila.

Čest jeho památce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist