Atsushi Watanabe japonským mistrem

Mistrem Japonska třídy superbika se stal tovární jezdec Suzuki Atsushi Watanabe, který si lehce pohlídal v Suzuce své první místo.

Na okruhu Suzuka se o posledním víkendu rozdávaly tituly pro Mistry Japonska. Ve třídě Superbike se po dlouhé době radoval tým Yoshimura Suzuki, který je stejně jako v USA oficiálním zástupcem samotné továrny. Atsuchi Watanabe na motocyklu Suzuki GSX-R1000 vstupoval do posledního dějství, které připravilo pro jezdce hned dva superbikové závody, s náskokem 21 bodů nad druhým Tatsuyou Yamaguchim (Moriwaki Honda), který ovšem již v prvním kole úvodního závodu havaroval. Po té co Watanabe dojel šestý, vstupoval do druhého závodu, kterým byl i posledním v roce 2007, s devatenáctibodovým náskokem na Takashi Yatsudu (Harc Pro Honda). Tovární jezdec Suzuki se nepouštěl do žádných soubojů a spokojil se s devátým místem, které mu zajistilo japonský superbikový titul.
Pro Watanabeho to je již druhý titul Mistra Japonska, ten první získal v roce 2002. Cestu za tím letošním si Watanabe probil dvěma vítězstvími a celkem čtyřmi pódii.
Nejrychlejší v obou závodech na okruhu Suzuka byl v neděli jiný japonský jezdec. Ryuichi Kiyonari využil volnou chvíli a na továrnou Honda připraveném motocyklu CBR 1000RR si dojel pro dvě vítězství.
Atsuschi Watanabe – Mistr Japonska Superbike 2007
Jsem hrozně šťastný, že jsem dokázal vyhrát svůj druhý titul superbikového Mistra Japonska. Byl to velmi obtížný rok, ve kterém jsem často bojoval s nejrychlejšími jezdci. Můj tým ovšem odváděl báječnou práci a vždy mi pro závod skvěle připravil motorku. Rád bych velmi poděkoval celému týmu a všem mým fanouškům. V týmu Yoshimura Suzuki jsem již pět let a jsem velmi šťastný, že jsem pro ně mohl vyhrát titul, ale doufám, že pro příští rok si díky japonskému šampionátu zajistím místo v nějaké jiné mezinárodní sérii.