Víkendový úvodní podnik IMRC na Slovakiaringu

O víkendu uspořádali na slovenském okruhu Slovakiaring úvodní podnik mezinárodních motocyklových závodů International Motorcycle Race Cup (IMRC). Vzhledem k tomu, že je nyní promotérem Alpe Adrie agentura Slovakia Racing, bude IMRC doprovodným podnikem tohoto motocyklového šampionátu.

Kalendář seriálu International Motorcycle Race Cup 2014 je složen s celkem šesti podniků. Dva podniky jsou dvoudenní samostatnou akcí IMRC a čtyři podniky jsou třídenní - závody IMRC a seriálu Alpe Adria.

6 - 12/ 13/ 14.září - Slovakiaring - Slovensko

Víkendový Slovakiaring byl prvním samostatným podnikem IMRC. Do prvního podniku sezony IMRC se přihlásilo celkem 180 závodníků z celkem pěti zemí Evropy. Body, které v jednotlivých závodech získali čeští závodníci se započítávaly, mimo třídy Moto3, do republikového šampionátu silničních motocyklů.

125SP + Moto3

V závodech 125SP/ Moto3 byl nejrychlejší český závodník Martin Gbelec, který na Slovensku závodil s motocyklem Moto3 týmu Moto FGR. Bohužel body se českému jezdci nezapočítávaly do mistrovství České republiky, protože na startu nebyl dostatečný počet jezdců startujících na motocyklech třídy Moto3. Třináctiletý český závodník je nyní ve Španělsku, kde absolvuje testování před startem sezony Red Bull Rookies Cupu. Na druhém místě skončil Maďar Mate Laczko a třetí byl Polák Marceli Bezulski.

V třídě 125SP byl nejlepší domácí jezdec Jozef Oravský, který byl první nejen ve slovenském šampionátu, ale také v mezinárodním. Z českých závodníků bodoval pátý Radek Lamich a třináctý Jaroslav Červenka.

Startovní listina - 125SPMoto3 ENTRY LIST.pdf

Sobota, 12.dubna
–  125SPMoto3 RACE.pdf

Supersport + Superstock 600

Další kubaturou, kde si velmi dobře vedli Češi, byla třídy Supersport. Tyto závody patřily k těm nejhezčím, co víkend na Slovakiaringu nabídl a nejúspěšnějším jezdcem byl Igor Kaláb, který vyhrál jak sobotní, tak i nedělní závod v sedle Triuphu. Na druhém místě se umístil Michal Chalupa a třetí skončil David Látr. Supersporty jely společný závod s třídou Superstock 600, kde triumfoval maďarský závodník János Chrobák a Adrian Gyutai.

Supersport + Superstock 600 - SST600SSP ENTRY LIST.pdf

–  SST600SSP RACE 1.pdf
Neděle, 13.dubna  SST600SSP RACE 2.pdf

Superbike/ Superstock 1000

V třídě Superstock 1000 a Superbike rovněž dominovali čeští závodníci. Plný počet bodů si ze Slovakiaringu odvezl v třídě Superstock 1000 Michal Filla. Z kategorie Superbike vytěžil maximum bodů vítěz obou závodů Jan Halbich. V sobotním klání byl desátý Václav Rumlena, dvanáctý David Ouředníček a třináctý Stanislav Polák. Nedělní závod dokončil na devátém místě Richard Balcar, dvanáctý byl David Ouředníček.

Superbike SBK ENTRY LIST.pdf, Superstock 1000 SST1000 ENTRY LIST.pdf

Superbike SBK RACE 1.pdf, Superstock 1000 SST1000 RACE 1.pdf
Neděle, 13.dubnaSuperbike SBK RACE 2.pdf, Superstock 1000 SST1000 RACE 2.pdf

IMR Cup do 600/ nad 600

V pohárových závodech IMRC Cup zvítězil v třídě do 600ccm Polák Marek Chlopkowski na Yamaze, Čech Jan Adlof byl třináctý. V třídě nad 600ccm slavil vítězství český závodník motocyklu BMW Jan Nimmerfoll. Nejlepším veteránem byl slovenský jezdec Juraj Knezovič.