Velká cena České republiky 2015 má od Dorny zelenou

Ve čtvrtek jednali v Assenu představitelé Automotodromu v Brně s promotérem světového šampionátu společností Dorna Sports. Španělé byli informováni o tom, že česká strana nemá peníze na zajištění závodu, který je tak nucena zrušit. Dorna dnes odpoledne v tiskové zprávě uvedla, že by zrušení nebylo v zájmu Mezinárodní motocyklové federace, týmů, sponzorů ani samotného Automotodromu, takže se dohodli na dodržení stávající smlouvy a tím pádem jubilejní 50. ročník Grand Prix v Brně bude. Nicméně, aby nebyl poslední, je třeba, aby se Automotodrom dohodl na veřejné podpoře ještě před srpnovým podnikem v Brně. Automaticky tak bude znovu spuštěn předprodej vstupenek, který byl v úterý odpoledne zastaven. Níže je uvedeno prohlášení společnosti Automotodrom Brno v plném znění.

Velká cena České republiky 2015 má od Dorny zelenou
Prohlášení společnosti Automotodrom Brno, a.s.
k jednání se společností Dorna

Vedení Automotodromu Brno dnes jednalo s vedením společnosti Dorna Sports o situaci se zajištěním úhrady zalistovacího poplatku na Grand Prix České republiky 2015 a stavu, který nastal po uplynutí lhůty pro řešení situace, tj. 23. června. Stanovisko společnosti Dorna je shrnuto v přiloženém oficiálním prohlášení společnosti Dorna.

Automotodrom Brno dospěl se společností Dorna Sports k následující dohodě:

 • Automotodrom Brno obnoví s okamžitou platností předprodej vstupenek na závod Grand Prix České republiky, jelikož bylo dosaženo shody na konání akce.
   
 • společnost Dorna Sports akceptuje takové podmínky platby zalistovacích poplatků za roky 2014 a 2015, které nebudou znamenat ohrožení závodu v roce 2015 a umožní společnosti Automotodrom Brno v rámci ekonomických možností závazkům v budoucnu dostát, pokud se nepodaří zajistit financování těchto poplatků z veřejných zdrojů.
   
 • podmínkou jednání o závodu v roce 2016 je úhrada závazků za roky 2014 a 2015 a to v takovém termínu, aby shoda na roce 2016 mohla být nalezena nejpozději 16. srpna 2015, tedy v den konání Grand Prix České republiky. Dorna vzala na vědomí, že Automotodrom Brno v tomto termínu bez podpory z veřejných zdrojů není schopen závazky uhradit.
   
 • Dorna Sports trvá na tom, že garantem konání Grand Prix v budoucnu nebude Automotodrom Brno, ale instituce disponující veřejnými zdroji. Automotodrom Brno tuto podmínku akceptoval a role garanta se vzdává.
   
 • Automotodrom Brno je připraven být nápomocný v hledání řešení, které umožní zachování závodu Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu za splnění podmínek stanovených společností Dorna Sports.

Automotodrom Brno dále zdůrazňuje, že v současnosti byla deklarována shoda všech veřejných subjektů na nutnosti podpory Grand Prix České republiky, na podporu Grand Prix jsou alokovány i finanční prostředky z jednotlivých zdrojů a existuje i návrh smluvního vztahu přijatelný pro všechny smluvní strany a zároveň respektující české i evropské právo včetně problematiky tzv. veřejné podpory. Společnost se domnívá, že za těchto okolností – pokud všechny zúčastněné subjekty projeví dobrou vůli a skutečný zájem Grand Prix České republiky zachránit – mohou být podmínky stanovené společností Dorna Sports naplněny.

V Assenu, 25. června 2015

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist