První letošní světové body pro Karla Abrahama

Páty závod sezóny MotoGP na katalánském okruhu v Barceloně přinesl dlouho očekávané první body pro českého jezdce Karla Abrahama, který obsadil 12. místo.

První letošní světové body pro Karla Abrahama
Po vydařeném startu se brněnský závodník dlouho držel na jedenáctém místě, když ho dvanáct kol před cílem předjel Ben Spies, který se do závodu vrátil po pádu. Abaja poté udržoval bezpečný odstup od jezdců na pozicích za ním a v závěru si dojel pro čtyři body do celkové klasifikace mistrovství světa.

Karel Abraham: „Z dnešního dne mám velmi smíšené pocity. Samozřejmě je jasné, že mám radost z dokončeného závodu a zisku prvních bodů. Na druhou stranu jsem zklamaný, motorka pořád nefunguje tak jak by měla, stále mi hrozně klouže zadní část. Ve warm upu jsme dnes chtěli vyzkoušet nějaké nastavení z loňska, ale kvůli přeháňce jsme od tohoto záměru museli upustit. Vše tedy musíme stihnout během zítřejších testů. V závodě jsem si chvíli myslel, že bych mohl stíhat Barberu přede mnou, pak mi však bylo jasné, že body jsou v dnešním závodě naprostou prioritou. Vzhledem k nestabilitě motocyklu jsem se rozhodl příliš neriskovat a dojet na bodované pozici. Chci věřit, že se dnešním dnem začalo schylovat k lepším časům a výsledkům.“

Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing: „Dnes se nám konečně ulevilo. Nejdůležitější zprávou je, že máme první čtyři body. V podstatě začínáme závodní sezónu dnešním dnem a od toho se budou odvíjet další kroky. Na motocyklu máme ještě velké množství práce, je i nadále potřeba vylepšit adhezi zadní pneumatiky a další věci. Zítra budou zde na okruhu probíhat testy a my musíme stavět na datech, která jsme získali z dnešního závodu. I proto doufám, že nebude pršet. Nebudu zapírat, že výsledek posílí sebevědomí celého týmu včetně jezdce. Byl nejvyšší čas a se ziskem čtyř bodů jsme opravdu velmi spokojení.“Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 10x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist