Poslední den privátních zkoušek byl první Iannone

Nejrychlejší čas třídy MotoGP nastavil v pátek Andrea Iannone, který ale nebyl absolutně nejrychlejším jezdcem dne na dráze, protože Italovo maximum bylo o 0,044 sekundy pomalejší než jaké nastavil úřadující šampion WorldSBK Jonathan Rea. Pro většinu to byl poslední den testů před oficiální zkouškou v Sepangu 2018. Příští týden ještě bude v Malajsii testovat své stroje Yamaha a to už bude definitivní tečka za letošní sezonou.

Jezdec tovární Suzuki Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR) měl rok, aby si zvykl na svůj nový stroj, což se mu celkem dařilo a nyní je před druhým rokem ve službách japonského výrobce v dobré formě. Z testujících jezdců královské kubatury seriálu Grand Prix zajel v pátek nejrychleji, když své maximum na kolo dostal na hodnotu 1'38,030 sekundy. Jeho týmový kolega Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) zajel v průběhu dne 61 kol a s časem 1'38,307 sekundy skončil třetí. Testovací jezdec Suzuki Sylvain Guintoli zvládl 74 kol a s časem 1'39,510 sekundy byl osmý.

Druhým jezdcem v pořadí výsledkové listiny MotoGP (časomíra neoficiální) je Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), který v sedle prototypu KTM zajel 1'38,230 sekundy a na Iannoneho maximum ztratil rovné dvě desetiny. Bradley Smith (Red Bull KTM Factory Racing) byl s kolem za 1'38,688 sekundy pátý. U rakouského výrobce probíhaly srovnávací testy nového podvozku, zadního kyvného ramene a nastavení.

Čtvrtý v pořadí Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing) měl v osmé zatáčce pád. Motorka to odnesla nejvíc, Ital si způsobil řeznou ránu na ruce. Během dne dostal své maximum na 1'38,607 sekundy a testoval také v sedle prototypu Jorge Lorenza z tovární stáje Ducati. Australan Jack Miller (Octo Pramac Racing) si na Ducati zvyká a jeho čas 1'38,998 sekundy byl sedmý v pořadí.

U Aprilie testoval Scott Redding (Aprilia Racing Team Gresini), jenž si na nový stroj teprve zvyká, nicméně i přesto byl s časem 1'38,778 sekundy šestý. Místo zraněného Aleixe Espargara testuje s prototypem RS-GP zkušební jezdec výrobce z Noale Eugene Laverty, který najel 85 kol s devátým časem 1'39,537 sekundy.