GP Thajska – Z pole position vyhrál Sprint MotoGP™ Jorge Martin

Druhým dnem pokračoval program sedmnácté Grand Prix sezony – Velké ceny Thajska.  Sobota byla ve znamení závěrečných tréninků, které v případě tříd Moto3™ a Moto2™ rozhodly o nejrychlejších čtrnácti jezdcích, kteří získali přímý postup do druhé kvalifikace (Q2). V kvalifikaci Moto3™ slavil pole position Deniz Öncü (KTM), Fermín Aldeguer (Kalex) vyhrál kvalifikaci Moto2™ a Jorge Martin (Ducti) dominoval novým rekordem královské kubatuře. Filip Salač (Kalex) vyhrál první kvalifikaci, ve druhé obsadil osmnácté místo. V prvním závodu thajské GP, jímž byl Sprint MotoGP™, vyhrál Jorge Martin. Dnem závodu je neděle. Pozor na změnu času!

Moto3™ - 3.trénink

Po polovině tréninku vedl tabulku časů Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse), jehož maximem na kolo bylo 1’42,574 sekundy. Druhý Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) ztrácel 0,153 sekundy, třetí David Muňoz (BOE Motorsports) byl o tři desetiny pomalejší. Nicola Fabio Carraro (Rivacold Snipers Team) a Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) uzavírali pětici nejrychlejších. Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) byl šestý, Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) osmý a Jaume Masia (Leopard Racing) devátý. Všichni s časy, které jim dávaly naději přímého postupu do Q2.

Trénink vyhrál časem 1’41,907 sekundy Deniz Öncü, který tím zároveň nastavil nový rekord okruhu. Druhý Brazilec Diogo Moreira (MT Helmets – MSI) byl o pětadvacet tisícin pomalejší, třetí Ryusei Yamanaka ztratil na prvního 0,127 sekundy. Čtvrtý je Jaume Masia a pátý Collin Veijer. Daniel Holgado zajel desátý čas, Ayumu Sasaki třináctý. Všichni jmenovaní postupují přímo do Q2, protože jsou součástí kombinační Top14. Jediný, kdo havaroval, byl v páté zatáčce Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse).