GP Rakouska – V pátek zajel nejrychleji Bezzecchi, Salač je sedmý

Pátečními tréninky zahájili jezdci MS silničních motocyklů závodní víkend Velké ceny Rakouska. Desátý podnik světové série měl v pátek na programu dva tréninky tříd Moto3™, Moto2™ a MotoGP™. V případě královské kubatury byl první trénink volným tréninkem, odpolední trénink pak rozhodl o jezdcích s přímým postupem do 2.kvalifikace (Q2). V třídě Moto3™ zajel nejrychleji Kolumbijec David Alonso (GASGAS). Španěl Pedro Acosta (Kalex) byl nejrychlejším jezdcem Moto2™, Filip Salač (Kalex) je v kombinaci obou tréninků sedmý v pořadí. Sobotní třetí trénink je pro jezdce Moto2™ a Moto3™ rozhodující ohledně zisku pozice (Top14) pro druhou kvalifikaci. Odpolední druhý trénink MotoGP™ vyhrál Marco Bezzecchi (Ducati), který má jistý přímý postup do Q2 z první pozice. Na Red Bull Ringu je rovněž světový šampionát elektromotorek FIM Enel MotoE™ World Championship, který měl na programu tréninky a kvalifikace, plus doprovodná série mladých talentů Red Bull Rookies Cup. Sobota je druhým dnem Velké ceny Rakouska a nabídne poslední tréninky, kvalifikace a první závod, což je sprint MotoGP™.

Moto3™ - 1.trénink

Po první polovině tréninku, který se jel na suchém asfaltu Red Bull Ringu, byl s časem 1’42,813 sekundy nejrychlejší Diogo Moreira (MT Helmets – MSI). Zajímavostí v tu chvíli bylo, že naprosto stejný čas měl na kontě také Jaume Masia (Leopard Racing). Třetí Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) ztrácel 0,035 sekundy a znovu naprosto identické kolo měl také Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse). Pátý jezdec v pořadí José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo) byl o 0,075 sekundy pomalejší. První pětka nebyla už dlouho tak vyrovnaná. Ke kontaktu, který mohl skončit nebezpečným pádem, došlo mezi týmovými kolegy Davidem Alonsem (GASGAS Aspar Team a Ryuseiem Yamanakem (GASGAS Aspar Team).

První trénink vyhrál časem 1’41,899 sekundy Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3), jehož maximum na kolo bylo o 0,036 sekundy rychlejší než u druhého jezdce v pořadí, jímž byl Jaume Masia. Třetí je s dvěma desetinami ztráty Ivan Ortola (Angeluss MTA Team), čtvrtý José Antonio Rueda ztrácí 0,358 sekundy a čtvrtý Diogo Moreira byl o 0,376 sekundy pomalejší.

Ve druhé polovině tréninku spadli v krátkém časovém rozmezí jezdci Simoncelliho týmu Riccardo Rossi a Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse). Oba vyvázli bez zranění, nicméně v závěru tréninku už nezasáhli do boje o nejlepší časy. Těsně poté co vypršel časový limit prvního tréninku havaroval v desáté zatáčce Scott Ogden (VisionTrack Racing Team). Rovněž se jednalo o pád bez zranění.