GP Portugalska - MotoGP

Alex Barros po vítězství ve všech trénincích, kvalifikaci i Warm Upu, vítězí i v dnešním závodě.

Alex Barros potvrdil vítězstvím v závodě třídy MotoGP svou nadvládu, kterou předváděl během tréninků, kvalifikaci i Warm Upu. Poté, co z prvního místa havaroval Sete Gibernau, dojel Barros zcela osamoceně do cíle a za 47:14,053 minuty získal svá další vítězství v nejprestižnější třídě. Na druhém místě skončil Valentino Rossi (+2,771), který za svými zády udržel dlouho dotírajícího Maxe Biaggiho (+6,071).
Na čtvrtém místě dojel do cíle Marco Melandri, pátý byl Carlos Checa a šestý i s jedním pádem Colin Edwards. Na sedmém místě přijel do cíle Nicky Hayden, osmý byl Shinya Nakano, devátý Loris Capirossi a desátý Ruben Xaus. Na jedenácté místo spadnul po pádu Troy Bayliss, dvanáctý dojel Kenny Roberts jr. a třináctý Roberto Rolfo. Poslední body brali čtrnáctý Toni Elías a patnáctý James Ellison s loňským Harrisem.
V čele šampionátu je stále Valentino Rossi (45), druhý je nyní Alex Barros (38) a třetí Marco Melandri (29). Čtvrté místo patří Maxu Biaggimu (25) a páté Sete Gibernauovi (20).