GP Itálie – Páteční tréninky v Toskánsku vyhrál Aleix Espargaró, Salač je šestý

Osmou Grand Prix MS silničních motocyklů 2022 zahájily v pátek dva volné tréninky tříd Moto3, MotoGP a Moto2. Nejrychlejším jezdcem tréninků Moto3 je Ital Dennis Foggia (Honda). V královské MotoGP zajel nejrychleji Aleix Espargaró (Aprilia) a v Moto2 Jake Dixon (Kalex). Filip Salač je v kombinaci časů šestý nejrychlejší, což je na úvod pro českého závodníka velmi dobré postavení. V sobotu dopoledne se definitivně rozhodne o pořadí postupujících jezdců pro první a druhé kvalifikace. Dnem závodu je neděle.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách vedl časomíru Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse), jehož kolo mělo hodnotu 1'58,445 sekundy. Druhý Dennis Foggia (Leopard Racing) ztrácel jedinou tisícinu, třetí Matteo Bertelle (QJMotor Avintia Racing Team) byl o čtyři desetiny pomalejší. Izan Guevara (Gaviota GASGAS Aspar Team) a Kaito Toba (CIP Green Power) uzavírali pětici nejrychlejších. Španěl Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) byl se ztrátou osmi desetin šestý.

V prvním tréninku zajel nejrychleji Dennis Foggia, jemuž se maximum na kolo povedlo dostat na hodnotu 1'56,916 sekundy. Italský závodník byl jediný s časem pod minutu sedmapadesát a o necelé čtyři desetiny rychlejší než druhý v pořadí, jímž byl John McPhee (Sterilgarda Husqvarna Max). Třetí Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max) ztrácí 0,478 sekundy a poslední v jedné sekundě jsou čtvrtý Diogo Moreira (MT Helmets - MSI) a pátý Tatsuki Suzuki (Leopard Racing). V samotném závěru tréninku havaroval Kaito Toba (CIP Green Power), který z místa pádu naštěstí odešel po svých. Lídr průběžného hodnocení Sergio Garcia ( Gaviota GASGAS Aspar Team) je s časem 1'58,624 sekundy až čtrnáctý.

GP Itálie, Moto3 – 1.volný trénink