GP Indie – Sprint vyhrál Martin, pro stupně vítězů si dojel i Márquez

Na dráze indického okruhu Buddh International Circuit, který leží v Greater Noida nedaleko Dillí, byl v sobotu na programu druhy den Velké ceny Indie MS silničních motocyklů. Na základě požadavků jezdců a dodavatelů pneumatik byla kvůli náročným podmínkám upravena délka jednotlivých závodů, které byly zkráceny o jedno kolo, hlavní závod MotoGP™ o tři kola. V průběhu soboty se rozhodlo, že jezdci královské kubatury dostanou navíc dalších patnáct minut na trati, a to kvůli deštivému počasí. Vítězem sprintového závodu se stal Jorge Martin, druhý skončil Francesco Bagnaia a třetí Marc Márquez, který stanul na stupních vítězů poprvé od sprintu v Portimau. V kvalifikaci Moto2 si vyjel pole position Jake Dixon, Filip Salač bude startovat ze sedmnáctého místa, v Moto3 se pak na grid na první příčku postaví Jaume Masia.

Moto3™ - 3.trénink

Dopoledne jeli jezdci Moto3™ poslední trénink, který měl rozhodnout o postupové TOP14 pro druhou kvalifikaci. Od začátku bylo jasné, že přilnavost trati je stejně slabá, jak tomu bylo v pátek a na zemi skončil Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3), Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), jehož motorka začala hořet, ale jakmile ji uhasili, Japonec sedl do sedla a vyrazil zpět na trať. Dále havaroval Ryusei Yamanaka (Valresa GASGAS Aspar M3), José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo) a Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), když už byl v nájezdu do boxů. V polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem s kolem 1’59,663 Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), druhý Jaume Masia (Leopard Racing) a třetí Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse).

V tréninku zajel nejrychleji Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), který v posledním měřeném kole nastavil maximum na 1’59,375 sekundy. Druhý Collin Veijer ztratil jen 0,063 sekund, třetí Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) byl o 0,141 sekundy pomalejší. Také ve druhé polovině jezdci padali a na zemi skončil lídr Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3), který je osmnáctý a bude muset projít první kvalifikací, pokud bude zdravotně v pořádku. Spadl Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) a černou vlajku uviděl Deniz Öncü. Pádů přibývá, a to rozhodně není dobře s ohledem na samotný závod. Už jen jedenáctá zatáčka je katastrofa, protože když tam někdo spadne, doklouže doprostřed dráhy před projíždějící motorky.