GP Argentiny – Pole position má Márquez, Abraham je druhý!

Sobotní program Velké ceny Argentiny nabídl poslední volné tréninky a především důležité kvalifikace. V třídě Moto3 získal pole position na startu Skot John McPhee z nové stáje British Talent Team. Český závodník Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval dvaadvacátý. V třídě Moto2 vybojoval první místo na startu Portugalec Miguel Oliveira, který zároveň slaví společně s KTM premiérové pole position v šestistovkách. Královská kubatura měla hodně zajímavou kvalifikaci, protože řada favoritů bojovala a také skončila v její první části. Nejrychleji zajel Marc Márquez, ale co je pořádným překvapením dne, tak na druhou pozici v první řadě se kvalifikoval český závodník Karel Abraham. Ten bude mít vedle sebe mimo Márqueze, také třetího Cala Crutchlowa. Dnes asi není nikdo, kdo by se na nedělní závod netěšil. Každopádně už nyní je to pro Karla Abrahama a jeho tým Aspar velký úspěch.

MotoGP – Kvalifikace (QP2)

Druhá kvalifikace je samozřejmě o bitvě o pole position na startu závodu MotoGP, ale dnes byla v Argentině zajímavá také především díky účasti českého závodníka Karla Abrahama. Celkem bylo na dráze dvanáct závodníků a rozdělovaly se pozice v prvních čtyřech řadách. Dráha byla stále mokrá, závodní stopa ale osychala, takže týmy kouzlily s různými kombinacemi směsí pneumatik do mokra.

V polovině kvalifikace byl na provizorní pole position Marc Márquez (Repsol Honda Team), jehož maximum na kolo představovalo 1'48,571 sekundy. Druhý čas měl Loris Baz (Reale Avintia Racing), třetí byl Cal Crutchlow (LCR Honda). Čtvrtý a pátý byl Maverick Viñales (Movistar Yamaha MotoGP) a Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Karel Abraham (Pull&Bear Aspar Team) figuroval na sedmé pozici, Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl osmý.

Pět minut před koncem následovala výměna pneumatik v boxech a závěrečná zteč časů. Necelé dvě minuty před koncem se Karel Abraham posouvá na druhou pozici a na pole position mu schází necelých osm desetin. Kvalifikace končí a pole position na startu získává Marc Márquez časem 1'47,512 sekundy. Skvělý výkon podal Karel Abraham, jemuž se do závodu podařilo kvalifikovat druhým časem. Třetí je Cal Crutchlow.

GP Argentiny, MotoGP – Kvalifikace (QP2)