Druhý den testu týmů MotoGP™ v Kataru

Posledním dnem oficiálního testu týmů MotoGP™ v Kataru bylo úterý 20.února. Na dráze okruhu Losail International byli jak pravidelní jezdci jednotlivých týmů MS silničních motocyklů, tak jezdci zkušebních týmů jednotlivých výrobců. Nejrychlejším jezdcem druhého dne byl Francesco Bagnaia (Ducati). Nyní už jezdci královské kubatury můžou očekávat zahájení sezony v termínu 8. až 10.března v rámci Velké ceny Kataru.

Po první polovině druhého dne testování v Kataru byl s časem 1’52,483 sekundy na první pozici Raul Fernandez (Trackhouse Racing). Vzhledem k tomu, jak bolestné bylo jeho zranění ze Sepangu je velkým překvapením, že španěl figuruje tak vysoko. Necelou desetinu ztrácel druhý Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), jehož kolo 1’52,575 sekundy bylo o půl sekundy pomalejší než jeho pondělní maximum. Znovu výborně Pedro Acosta (Red Bull GASGAS Tech3), který byl s časem 1’52,803 sekundy třetí v pořadí.

Francouz Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP™ Team) po pondělním testu uvedl, že Yamaha stále postrádá rychlost a zadní přilnavost. V úterý byl po první polovině čtvrtý s kolem za 1’52,856 sekundy a na prvního mu chyběly necelé čtyři desetiny. Top5 uzavíral Maverick Viňales (Aprilia Racing) s kolem za 1’52,924 sekundy. Do půl sekundy na prvního se stačil vejít šestý Marco Bezzecchi (Pertamina Enduro VR46 Racing) a sedmý Jorge Martin (Prima Pramac Racing).

První desítku nejrychlejších doplnil osmý Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team), devátý Marc Márquez (Gresini Racing MotoGP) a desátý Fabio Di Giannantonio (Pertamina Enduro VR46 Racing). Mezi prvním a desátým jezdcem v pořadí byl rozdíl jen necelých šesti desetin. Honda byla prozatím hluboko v poli, protože nejlepší jezdec HRC Takaaki Nakagami (Idemitsu LCR Honda) byl s časem 1’54,028 sekundy devatenáctý. Třiadvacátý byl Joan Mir (Repsol Honda Team), který měl najeto jen šest kol. Španěl měl v první zatáčce okruhu poruchu po níž vyvěsili červené vlajky.

Druhý den testu v Kataru byl znovu nejrychlejší Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), jehož maximum na kolo je neuvěřitelných 1’50,952 sekundy (rekord na pole position je 1'51,762s). Úřadující mistr světa předvedl, že je rychlý a je s ním třeba počítat. Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team) je s časem 1’51,072 sekundy druhý a na týmového kolegu ztratil 0,120 sekundy. Dvojice továrních jezdců Ducati je na zahajovací Grand Prix připravena, nicméně body se rozdávají až po závodech, takže uvidíme po skončení katarské GP.

Další tři jezdci zajeli své časy do čtyř desetin na prvního. Na třetí pozici je s kolem 1’51,260 sekundy Aleix Espargaró (Aprilia Racing), čtvrtý čas má na kontě Marc Márquez (Gresini Racing MotoGP) a pátý Raul Fernandez (Trackhouse Racing), který v úterý předvedl parádní výkon.

Časy do desátého místa zajel Maverick Viňales (Aprilia Racing), Jorge Martin (Prima Pramac Racing), Fabio Di Giannantonio (Pertamina Enduro VR46 Racing), Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Marco Bezzecchi (Pertamina Enduro VR46 Racing). Rozdíl mezi prvním a desátým jezdcem v pořadí je 0,726 sekundy. Pád v závěru zaznamenal Aleix Espargaró, Johann Zarco (Castrol LCR Honda) a Joan Mir (Repsol Honda Team).