Cardion AB Motoracing - Catalunya (2)

Zatimco Jakub Smrz odstartuje do zavodu dvestepadesatek z vyborne druhe rady, mladicka Karla Abrahama zastavil v dosazeni lepsiho casu pad tesne pred koncem kvalifikace tridy stopetadvacitek.

Cardion AB Motoracing - Catalunya (2)
Karel Abraham
31. místo ( čas 1.53, 263 sec)

„Ráno jsme zajížděli nový píst. V tréninku jsem se snažil doplnit všechny své mezery a na konci udělat nějaký slušný čas. 5 minut před koncem jsem jel s velice rychlou skupinkou, ale bohužel se mi nepodařilo dokončit ani první kolo, protože se mi v první zatáčce zadřel píst. V odpolední kvalifikaci bylo opravdu horko. Povrch měl okolo 45 stupňů. Ještě ke všemu jsme zkoušeli jak mi to půjde bez zastavení v boxu během celé kvalifikace. Pneumatiky se zahřály podle mě až moc, a tak dvě kola před cílem, kdy jsem opět jel s rychlou skupinkou, mi podklouzlo zadní kolo a já upadl. Ze své 22. pozice jsem se propadl až na 31. pozici.”
Jakub Smrž
8.místo ( čas 1.47,943 sec)

„ „Po absenci ve velké části včerejší kvalifikace jsme dnes ve volném tréninku hledali správné nastavení. Nastavení z úspěšných testů je za těchto teplot nepoužitelné a ve volném tréninku jsem vůbec nebyl spokojen s ovladatelností motorky. Příliš jsem se s ní „pral“ a nebyl jsem si jistý v nájezdech do zatáček, čímž jsem ztrácel rychlost. Do kvalifikace jsme kompletně změnili geometrii motorky a první část kvalifikace jsme dělali drobné změny na nastavení vidlic a zkoušeli různé pneumatiky kvůli správné volbě do zítřejšího závodu. Poté jsem postupně vylepšoval svůj čas a na posledních pár minut jsme nazuli novou zadní gumu. Do posledního kola jsem vjel za Lorenzem, který ovšem za první šikanou ubral plyn a trochu mě zbrzdil. Zbytek jsem tedy dojel sám, ale i tak jsem zajel svůj nejrychlejší čas. Jsem spokojen, jen mě trochu mrzí poslední kolo, které nevyšlo úplně ideálně a tím jsem zřejmě přišel o možné umístění v první řadě. Zítra bych chtěl zopakovat úvod závodu z Mugella, jen nechybovat a bojovat o přední příčky.”

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist