Bautista: Zlomená klíční kost při tréninku na dirt biku

Při tréninku na dirt biku si tovární jezdec Suzuki Alvaro Bautista zlomil klíční kost. Španělský jezdec byl dnes odpoledne úspěšně operován.

Bautista: Zlomená klíční kost při tréninku na dirt biku
Pro španělského jezdce Alvara Bautistu - mistra světa stopětadvacítek z roku 2006 - by to znamenalo minimálně vynechání závodu Grand Prix Francie v Le Mans. 

Bautista je tak už letos třetím jezdcem MotoGP, který se při doplňkovém tréninku na motocyklu zranil. Jistě všichni vědí, že nejdříve to byl jeho krajan Jorge Lorenzo - musel vynechat jedny zimní testy - a později i Valentino Rossi, kterého "zachránilo" odložení Grand Prix Japonska na podzim. 


Jako uvažování náhradníci za Bautistu pak přicházejí v úvahu testovací jezdec Suzuki Nobuatsu Aoki z Japonska, nebo piloti ze superbikové scény Brit Leon Haslam a hlavně Francouz Sylvain Guintoli, který má na svém kontě už dvě kompletní sezony v MotoGP a celkem 36 startů v závodech královské kubatury.

Dnešní operace Alvara Baatisty dopadla výborně, jednalo se naštěstí pouze o jednoduchou zlomeninu a tak by Bautista mohl ve Francii startovat. Z tohoto důvodu tým Rizla Suzuki také nenominoval předběžně žádného náhradníka. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist