Abaju čeká 100. závod Grand Prix

Karel Abraham míří do Assenu, kde se o tomto víkendu uskuteční Velká cena Nizozemska, která bude pro českého motocyklového závodníka jubilejním stým závodem v mistrovství světa silničních motocyklů.

Abaju čeká 100. závod Grand Prix
„Když se podívám na své soupeře a vidím mezi nimi jezdce, kteří dokázali být na pódiu tolikrát, kolikrát já odstartoval, tak to ve mně budí obrovský respekt. Sto závodů je krásné číslo, ale věřím, že jsem ještě stále na začátku kariéry,“ říká nejmladší jezdec královské kubatury MotoGP. 

Jinak Abaja bude třetím nejmladším jezdcem v historii Grand Prix, který dosáhne hranice 100 absolvovaných závodů, když mladší byli pouze Jorge Lorenzo a Sandro Cortese.
S třiatřiceti body, zaručujícími mu desáté místo v průběžné pořadí mistrovství světa, je nyní Karel Abraham nejúspěšnějším netovárním jezdcem na motocyklu Ducati.
Okruh v Assenu, jenž měří 4 545 metrů, je jediným okruhem, na kterém se závody mistrovství světa silničních motocyklů pořádají nepřetržitě od roku 1949.
„Assen je zajímavá trať, je tam hodně rychlých začátek, které není lehké projet a v MotoGP to bude ještě těžší než loni. Loni jsem tam prolomil smolnou sezonu a dojel devátý, tak doufám, že se podaří dobrý výsledek i teď,“ dodává Karel Abraham, jenž doufá, že naváže na výsledky z předchozích tří závodů, v nichž se vždy umístil v první desítce.

Velká cena Nizozemska se netradičně uskuteční již v sobotu. Sledovat ji můžete živě na kanálech Nova a Nova Sport od 14:40.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.75
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist