Abaja poprvé oficiálně testoval s Ducati

Karel Abraham z brněnského týmu Cardion AB absolvoval ve Valencii s motocyklem Ducati první den úvodního oficiálního testu královské třídy MotoGP nadcházející zimní přípravy. Na okruhu Ricarda Torma najel dvacetiletý jezdec sedmačtyřicet kol, a i když obsadil časem 1:35,076 poslední sedmnácté místo, na nováčka šampionátu to vůbec nebylo špatné

Abaja poprvé oficiálně testoval s Ducati
Testovací program prvního dne narušilo v úterý počasí. Po dešti trať oschla až k polednímu, a tak jezdci vyjeli na okruhu po obědě.
 

Karel měl k dispozici dva motocykly Ducati, s prvním jel v neděli Američan Hayden, s druhým Australan Stoner. Hayden sice měl pád, ale stroj dostal tým Cardionu AB v pondělí už přestavěný, takže Karel s ním absolvoval úterní program. 


Cílem úvodu testování bylo především týmové seznámení s osmistovkou Ducati. Společně s Karlem byla v pohotovosti už kompletní sestava mechaniků.
 

K pěti stálým členům Cardionu AB přibyli i tři noví mechanici od Ducati. Šéfmechanikem týmu zůstal Ital Marco Grana, který s Karlem začínal před šesti lety v mistrovství světa stopětadvacítek. Karel pak s přestávkami odjel sedmačtyřicet kol, ve kterých postupně zrychloval.
 

V závěru si připsal čas 1:35,087, kterým zaostal jen o tři sekundy za novým mistrem světa MotoGP Jorge Lorenzem. Pro zajímavost, při srovnání loňských časů z prvního dne ve Valencii byl Karel za obdobných podmínek o 1,2 rychlejší než s Ducati tehdejší nováček šampionátu Španěl Barbera.


Po prvním testovacím dnu Karel Abraham řekl: "„Dnes jsme se hlavně seznamovali s motocyklem. Učili se mechanici i já. Výkon osmistovky je fakt brutální. Chvíli potrvá, než si na to zvyknu. Ale času bude dost. Na trati jsem měl s motocyklem jediný zádrhel a to ve chvíli, kdy jsem musel zastavit pro technický problém. Jinak dobré. Stroj po Haydenovi jsme dostali už přestavěný, takže jsem toho využil a odjel s ním celý den. Druhá Ducati od Stonera zatím odpočívala, nebyl důvod to měnit. Jsem rád, že náš tým se sešel už kompletní. V úterý večer nás čeká společný mítink, abychom zhodnotili první den a řekli si, jaký bude program na středu. Testy začínají opět v 10 h a končí v 17 h. Snad nám bude přát i počasí, abych toho najel s Ducati, co nejvíc.“Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist