Třetí den testu MotoE™ v Portimau vyhrál simulaci závodu Casadei

Na okruhu Algarve v portugalském Portimau testovaly od středy do pátku týmy světového šampionátu FIM Enel MotoE™ World Championship. Jezdci měli během každého den k dispozici čtyři samostatné části po patnácti minutách a díky tomu měli šanci najet kolem 120 kilometrů.

Ve středu byl s časem 1’47,632 sekundy nejrychlejší Nicholas Spinelli (Tech3 E-Racing) a ve čtvrtek to byl Hector Garzo (Dynavolt IntactGP) s kolem za 1‘46,916 sekundy. V pátek už v Portimau pršelo. Jezdci MotoE™ jeli poprvé simulaci závodu, kterou vyhrál úřadující šampion Mattia Casadei (LCE E-Team).

Z první řady startovala trojice Nicholas Spinelli, Alessandro Zaccone (Tech3 E-Racing) a Kevin Zannoni (Openbang Aspar Team), ve druhém sledu to byl Mattia Casadei, Jordi Torres (Openbank Aspar Team) a Hector Garzo. Jelikož byla dráha mokrá došlo i na pády. Nakonec to byl Mattia Casadei, který projel cílem první před Ericem Granadem (LCR E-Team) a Kevinem Manfredim (Ongetta SIC58 Squdra Corse).