Smrz Academy - Tréninkový Camp v Mostě

V souvislosti s koncepčním programem výchovy a výuky nejmladších zájemců o silniční motocyklový sport byl uspořádán v posledním červencovém víkendu tréninkový camp juniorů na Polygonu Autodromu Most.

Smrz Academy - Tréninkový Camp v Mostě

Tréninkového programu se ujali osobně závodníci a trenéři Smrž Academy Jakub a Matěj Smržovi. Oba dva tréninkové dny se jezdilo od 9 hod. respektive 10.30 v neděli do 17.30 a součástí tréninkových bloků byly volné tréninky, kvalifikační tréninky, srovnávací závody, ale rovněž nácviky průjezdů jednotlivých sekcí a zatáček.

Jezdci byli rozděleni do dvou skupin. Ve třídě Junior AB se zúčastnilo čtrnáct startujících, ve třídě Mini GP 50, 100, a 80 se sešlo deset absolventů.

Celá akce, kromě zmíněného poslání zdokonalení závodní techniky jízdy našich nejmladších silničářů, byla jistou sondáží pro eventuální další možnosti spolupráce s Mosteckým autodromem v oblasti podpory a výchovy juniorské silnice. A jestliže v prvním parametru tento víkend splnil očekávání, ve druhém smyslu jej absolutně překonal. Perfektně připravené podmínky a vstřícnost vedení Mosteckého polygonu vzbuzovaly u účastníků a organizátorů campu často až mírné rozpaky.

Mostecký polygon jistě disponuje skvělým potenciálem dokonalého zázemí, nádhernými pasážemi a alternativami tratí a především, jak již bylo zmíněno, obrovskou vstřícností a chutí se věnovat podpoře juniorské silnice. Neopominutelný je i fakt prostředí v těsném sousedství „dospělého motodromu“. Rovněž podstatný je evidentní soulad v programech a výsledcích výchovy juniorské základny s ideami a zásadami Autoklubu České republiky.

Sobotní i nedělní program proběhl bez jakýchkoliv problémů. Za účasti zdravotnického zabezpečení, profesionálních časoměřičů a traťových komisařů vybraných a proškolených z řad rodičů odjeli kromě zmíněného programu všichni účastníci šest kontrolních jízd, z čehož bylo stanoveno celkové motivační pořadí po každé jízdě. Do následných jízd se vždy startovalo v opačném pořadí průběžných výsledků, tzn. jezdec s nejmenším počtem bodů na Pole position.

Velká škoda, že ve výběru termínu nebylo příliš možností a tak o stejném víkendu jela řada našich nejlepších Mini GP na závodech v Německém mistrovství, kde mimo jiné, jak se ukazuje, hrají absolutní prim. Jejich účast na campu by byla jistě kořením celého vydařeného víkendu.

V závěru nedělního programu se za účasti regionální televize rozdávala ocenění. Tentokrát opravdu vyhrál každý, kdo se zúčastnil. Z pohledu statistiky se pak nejrychlejším juniorem víkendu stal Míla Hřava na Hondě 100 a zároveň zvítězil v této kategorii, dvoutaktní padesátky ovládl Vojtěch Anderle, ve třídě Mini GP 80 kraloval Jan Kadlec.

Ve třídě Junior B předváděli skvělé souboje Jakub Gurecký s Míšou Prokešem, z nichž byl ve
finále úspěšnější prvně jmenovaný.

Junior A ovládl Mára Kindermann před Janem Gureckým.

Dvoudenní úspěšný program na Mosteckém polygonu ověnčil zažité přísloví o táhnutí za jeden provaz. Dalšími plány agilního českobudějovického motoklubu jsou poslední třetí závody MČR, připravujeme otevření Smrz Academy na Autodromu Most pro 2017 a samozřejmě dál trénujeme na naší domovské dráze v Českých Budějovicích. Po prázdninách přijímáme nové uchazeče a kdokoliv by se chtěl přidat, kontakty najde na FB stránce!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist