Další pole position IDM pro Haniku

Český jezdec Karel Hanika absolvuje předposlední podnik německého mezinárodního mistrovství silničních motocyklů IDM v kubatuře Moto3, kde nastoupil znovu v barvách týmu Freudenberg Racing. Vítěz letošního ročníku Red Bull Rookies Cupu předvedl na Hockenheimringu precizní jízdu a v neděli startuje první.

Karel Hanika ( Freudenberg Racing Team) IDM, Moto3
QP1: 1.místo – 1´33,921
QP2: 1.místo – 1´33,099

Karel Hanika v obou sobotních kvalifikačních jízdách vyhrál. V sedle KTM RC250R porazil v první jízdě Maximiliana Kapplera rozdílem sedmi desetin. Ve druhé jízdě byl český závodník ještě rychlejší a Maximiliana Kapplera znovu posunul na druhou pozici, tentokrát ještě výraznějším rozdílem 1,235 sekundy. Třetí do závodu odstartuje Němec Jonas Geitner, týmový kolega Karla Haniky.

Dle časového harmonogramu víkendu IDM jsou na programu oba závody kubatury Moto3 v neděli 22.září 2013. Ten první startuje v 10:15 hodin, druhý je ve 14:15 hodin.