Týmy Moto2™ testuji v Portimau

Privátní testy mají v Portimau jezdci a týmy Moto2™. V sobotu jeli první den, který byl ovlivněn nepříznivým počasím. Na okruhu Algarve už tento týden testovali jezdci Moto3™ a to společně s jezdci MotoE™, kteří tam absolvovali oficiální testy. Oficiální třídenní test mají týmy nižších kubatur MS silničních motocyklů v Jerezu 28. února až 1.března.

Nejrychlejším jezdcem prvního dne byl Manuel Gonzalez (QJ Motor Gresini Moto2™ Team) s kolem za 1’42,797 sekundy. Jen 0,069 sekundy ztratil druhý Aron Canet (Fantic Racing), jenž si v deštivém dni odjel jen 27 kol. Naopak třetí v pořadí Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) byl s 68 odjetými koly nejpilnějším jezdcem.

V Portimau také testuje český závodník Filip Salač (Elf Marc VDS Racing Team). Čech během dne zvládl 48 kol se sedmým časem 1’43,950 sekundy.