Grand Prix Sachsenring - závod Moto2, Abaja Top 5!

Ve skvělém výkonu z minulého závodu v Barceloně pokračoval brněnský jezdec Karel Abraham - tentokráte dojel na vynikajícím 5. místě, když vyhrál vedoucí jezdec šampionátu Toni Elias.

Dlouho to vypadalo, že Andrea Iannone vyhraje další závod Grand Prix opět sólovou jízdou, ale Toni Elias měl úplně jiné plány. Z 11. místa se postupně probojoval až na 2. pozici, a ve 24. z 29 kol se dostal na špici, závod vyhrál a upevnil si tak vedoucí pozici v šampionátu Moto2. Druhý skončil Andrea Iannone a třetím na stupních vítězů byl další Ital Roberto Rolfo. Ovšem do tohoto souboje o podiové umístění se zapojil hodně intenzivně i náš jezdec Karel Abraham a nakonec mu na bednu chybělo pouhých 0,8 sekundy, když projel cílem jako pátý.

Karel Abraham, startující ze třetí řady, byl po prvním kole 14., ale skvělým výkonem se v polovině závodu probojoval až na sedmé místo. V té chvíli měl šest sekund ztrátu na třetího Maďara Talmacsiho, když do cíle zbývalo šest kol. Abaja byl ve stíhací skupině společně s Rolfem a Fonsi Nietem. Všichni tři předjeli Talmacsiho a tak si Abaja připsal potřetí po sobě umístění v Top 10, když skončil na skvělém 5. místě a jasně tak dokázal, kdo je českou motocyklovou jedničkou.

Karel Abraham po závodě řekl: "„Jsem rád, že jsem konečně prolomil na Sachsenringu smůlu a získal tady první světové body. Zajel jsem dobrý závod, jsem spokojený, ale přesto „bedna“ byla tentokrát opravdu blízko a trochu mě závěr závodu štve. Jenže pneumatiky klouzaly a já mohl jen držet tempo Rolfa s Nietem, pokusit se je předjet by bylo příliš riskantní. Jinak úvod závodu byl opět strašně tvrdý a byl jsem rád, že jsem to ustál. Pak jsem si počkal, až se to trochu roztrhalo a já mohl začít jezdit své časy. Postupně jsem soupeře předjížděl a nakonec měl na dosah stupně vítězů. Snad to letos ještě vyjde. A kdyby se to podařilo v Brně, byla by to senzace, ale v tak nabité kubatuře, jakou je Moto2, je každý závod jiný. Doma ale pro to udělám určitě maximum. Nyní se ale těším na krátkou dovolenou. Zajedu se podívat do Laguny Seca na MotoGP. Na brněnském Automotodromu ale už budu koncem července při WTCC“.

Druhý český jezdec Lukáš Pešek spadl hned v první zatáčce, kromě něho byli postiženi pádem na stejném místě také Hector Faubel, Raffaele de Rosa, Ricky Cardus a Joan Olive. Yuki Takahashi spadl v kole 2., Julian Simon ve 4. Osmé kolo pak znamenalo konec pro Alexe Debona, dvě kola později havaroval Thomas Lüthi. Spadl i Simone Corsi (20. kolo) ze 3. místa a poslední kolo znamenalo konec i pro Mike di Meglia.