Čtyři roky od tragické nehody Tomizawy

Datum 5.září je dnem, kdy v roce 2010 zemřel na následky zranění japonský závodník Shoya Tomizawa, historicky první vítěz závodu nové kubatury Moto2. Japonec byl jezdcem týmu Technomag CIP a velmi talentovaným a nadějným závodníkem země vycházejícího slunce.

Čtyři roky od tragické nehody Tomizawy
K tragické nehodě japonského závodníka došlo při klání střední kubatury šestistovek Velké ceny San Marina, když přišel o kontrolu nad svým motocyklem. V plné rychlosti havaroval a zůstal ležet na dráze v závodní stopě v momentě, kdy měl za sebou ostatní závodníky.

Tomizawa byl okamžitě v péči zdravotní služby okruhu a následně převezen na jednotku intenzivní péče v nemocnici v Riccione. Následkům zranění podlehl po čtrnácté hodině, tedy v době, kdy v Misanu závodili jezdci královské kubatury MotoGP.

Shoya Tomizawa byl mladým člověkem, který vyzařoval pozitivní energii a byl v paddocku motocyklové Grand Prix velmi oblíbený pro svou kamarádskou povahu. Poslední sbohem mu v japonské Asahi přišlo dát víc než tisíc lidí a samolepky s jeho startovním číslem můžeme na kapotách nebo přilbách závodníků vidět dodnes.

Japonec Shoya Tomizawa zemřel 5.září 2010 ve věku devatenácti let.

Čest jeho památce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist