V testu Moto2™ a Moto3™ byl nejrychlejší Arbolino a Moreira

Den po závodech Velké ceny Velké Británie absolvovali na okruhu v Silverstonu testy jezdci nižších tříd MS silničních motocyklů Moto3™ a Moto2™. Každá třída měla během dne tři samostatné části, které týmy využili v rámci příprav na druhou polovinu sezony. V třídě Moto2™ byl nejrychlejším jezdcem Tony Arbolino, nejrychlejší čas testu třídy Moto3™ nastavil Brazilec Diogo Moreira. Český závodník Filip Salač s týmem Gresini netestoval.

Ital Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) byl s časem 2’04,894 sekundy nejrychlejším jezdcem testu třídy Moto2™. Arbolino v neděli přišel o status lídra průběžného hodnocení, jenž nyní patří Acostovi, který ale na Silverstounu netestoval. Druhým jezdcem testu je Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team), který byl stejně jako Arbolino nejrychlejší v poslední třetí části testu a jeho ztráta je na sedmnácti tisícinách. Necelé dvě desetiny ztratil třetí Aron Canet (Pons Wegow Los40). Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) a Bo Bendsneyder (Pertamina Mandalika SAG Team) uzavřeli Top5 ve třech desetinách na prvního.

#4  S.KELLY USA OnlyFans American Racing KALEX

V testu třídy Moto3™ zajel nejrychleji Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), jehož maximem na kolo byl čas 2’11,875 sekundy. Přes tři desetiny ztratil Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3), který se intenzivně připravuje, aby ve druhé polovině sezony dokázal úspěšně atakovat titul mistra světa. Třetí byl se ztrátou čtyř desetin Ivan Ortola (Angeluss MTA Team). V půl sekundě na prvního a zároveň poslední v sekundě byli jezdci Stefano Nepa (Angeluss MTA Team) a pátý Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3).