Dešť se nekonal, body však ano

Prvomájový deštíček v portugalském Estorilu se sice nakonec nekonal, i tak však Jakub Kornfeil veze domů z dalšího závodu MS stopětadvacítek bodovaný výsledek.

Dešť se nekonal, body však ano
Cesta za ním však nebyla nijak jednoduchá a nebýt zádrhelu v prvním kole závodu, nejspíše by si český mladíček připsal do tabulky více než tři body. Na druhé straně však může být rád, že body vybojoval, neboť mnohým jiným se to dnes nepodařilo. V průběžné klasifikaci šampionátu je tak jezdec italského týmu Ongetta-Centro Seta se dvanácti body na průběžném 11.místě.
Jakub Kornfeil: „Možná to vypadalo tak, že se mi start nevydařil, nicméně opak byl pravdou. První moment tedy samotná reakce na světla a odlepení se vpřed bylo brutální, nicméně celou moji snahu o poskočení minimálně o jednu řadu vpřed, zhatil můj týmový kolega Harry Stafford, který se mi navezl do stopy v místě, kde to zavánělo pádem. Nakonec došlo i na kontakt, který byl v této úvodní fázi podle mého zcela zbytečný a to, že jsme neskončili na zemi, považuji za velké štěstí. Samozřejmě následoval propad polem vzad, místo postup vpřed a tak jsem po prvním kole byl jednadvacátý. Snažil jsem se tohle zaváhání co nejdříve napravit, jenže nejenom, že to nešlo tak rychle jak bych si přál, ale na konci cílové rovinky mne navíc dokonce předjel i můj druhý týmový kolega a já pak ještě navíc při výjezdu z první zatáčky prořadil. Trvalo mi zhruba čtyři kola, než jsem dokázal všechny jezdce ve skupině přede mnou zdolat a odpoutat se od nich, abych mohl jet vzápětí konečně „svůj“ vlastní závod. Během několika kol jsem smazal dvanácti vteřinový rozestup mezi mnou a Španělem Sergio Gadeou, který na to jaký má materiál jel dost „tragicky“. V momentě kdy jsem jej však předstihl a myslel jsem si, že mu i stejné rychle dokážu ujet, on však doslova ožil a tak jsme spolu jeli až do cíle. Zkoušel jsem na něj něco vymyslet a někde mu to vsadit, ale prostě to nešlo. Jeho Aprilia RSA měla na rovinkách mnohem větší rychlost a on mi tak vždycky o pár metrů ujel. Škoda no! Na druhé straně byť jsem skončil třináctý, tak jsem vlastně jako jediný zachraňoval čest týmu, protože jak Harry tak Jasper závod nedokončili. Tři body se ale počítají, přičemž podíl na nich má samozřejmě i tým, protože motorka fungovala po motorové stránce rozhodně lépe než v Jerezu, ale ještě o trošku lepší to být pravda mohlo. Tak uvidíme v Le Mans.“


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist