CEV: Vítězství v šampionátu má jisté Quartararo s Raffinem

V kategorii Moto3 obhájil titul francouzský závodník Fabio Quartararo, který v portugalském Portimau také slavil vítězství v závodě. V předposledním podniku si titul v kategorii Moto2 zajistil Švýcar Jesko Raffin, třebaže vítězství v závodech získal Florian Alt a Edgar Pons. Supebikům kraloval Carmelo Morales a o titulu rozhodne až poslední podnik ve Valencii.

CEV: Vítězství v šampionátu má jisté Quartararo s Raffinem

CEV Moto3 - závod

V nejnižší kubatuře mezinárodního mistrovství Španělska FIM CEV Respol Moto3 mohl slavit zisk titulu už v sobotu Fabio Quartararo (Junior Team Estrella Galicia 0,0), protože jeho největší soupeř Jorge Navarro oznámil, že do závodu nenastoupí, takže tím bylo rozhodnuto. Právě tito dva jmenovaní jezdci budou v příštím roce mistrovství světa Moto3 týmovými kolegy u stáje Estrella Galicia 0,0. V samotném závodu nedal Francouz nikomu šanci, startoval z pole position, zajel nejrychlejší kolo závodu a vyhrál náskokem téměř sedmi sekund. V neuvěřitelně těsné koncovce projel jako druhý cílem Nicolo Bulega (Calvo Team), třetí Marcos Ramírez (Machado-Came) a čtvrtý byl Remy Gardner (Team Calvo). Ve Valencii budou na programu celkem dva závody a v nich už se definitivně rozhodne o celkovém druhém a třetím místě v šampionátu.

FIM CEV Repsol 2014 – Agarve, Portugalsko
CEV Moto3 Zavod.pdf

CEV Moto2 - závod (1-2)

Kategorie šestistovek Moto2 měla v Portugalsku na programu celkem dva závody. Ten první vyhrál po zajímavé bitvě německý jezdec Florian Alt (Stylobike Team Bohle Gruppe) před Xavierem Viergem (Targobank Motorsport) a Edgarem Ponsem (Pons Racing). Němec se tím přiblížil k lídru průběžného hodnocení Jesko Raffinovi (Pons Racing) a bitva o titul se tím hodně vyrovnala. Jenže ve druhém klání Florian Alt znovu bojoval o první místo, ale chyboval Xavi Vierge, spadl a narazil do Floriana Alta, který tak skončil na zemi a zároveň tím vzaly za své jeho ambice bojovat o titul ve Valencii. Z vítězství v závodu se radoval Edgar Pons, ale celkovým vítězem se tak stal Švýcar Jesko Raffing, který do mistrovství světa Moto2 přestoupí v pozici šampiona CEV. O celkové druhé místo bude ve Valencii bojovat Florian Alt a Edgar Pons.
V šestistovkách má Česká republika zastoupení v týmu Montáže Brož Racing a jejich jezdci Miroslavu Popovovi. V Portugalsku si vedli velmi dobře, když v prvním klání dojel český závodník na parádním pátém místě a ve druhém skončil desátý. V průběžném hodnocení se tak posunul na deváté místo a má velkou šanci bojovat o celkovou osmou příčku.

FIM CEV Repsol 2014 – Agarve, Portugalsko
CEV Moto2 Zavod 1.pdf
CEV Moto2 Zavod 2.pdf

CEV Superbike (1-2)

V třídě Superbike měl svůj den Carmelo Morales (Calvo Team), který vyhrál oba závody a v průběžném hodnocení je se 120 body čtvrtý. Vzhledem k tomu, že ve Valencii pojedou Superbiky už jen jeden závod, o titul bude bojovat především dvojice Ivan Silva (Targobank Motorsport) a Kenny Noyes (Kawasaki Palmeto PL Racing). V prvním klání superbiků dojel Američan Noyes před Španělem Silvou, ve druhém klání bylo pořadí obráceně a Silva tentokrát slavil druhé místo a Noyes byl třetí. Bitva o titul bude hodně napínavá, protože první dva jezdce teď dělí jen čtyři body. Čistě matematicky má stále šanci vyhrát také třetí Santiago Barragan (Team Stratos), který ztrácí jednadvacet bodů a Carmelo Morales, jehož ztráta představuje třiadvacet bodů.

FIM CEV Repsol 2014 – Agarve, Portugalsko
CEV Superbike Zavod 1.pdf
CEV Superbike Zavod 2.pdf

Poslední kolo španělského šampionátu FIM CEV Repsol 2014 je na programu 16.listopadu 2014 ve Valencii.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist