Vítězná vytrvalostní premiéra Davida Látra

David Látr při premiéře v endurance skončil s týmem HKT racing na prvním místě.

Tento víkend se na závodním okruhu v Mostě konal závěrečný podnik MČR Endurance, a to náročnou šestihodinovkou. Jezdec královehradeckého Motorpower81 David Látr posílil formaci HKT Racing, tedy Jana Táborského a Petra Kolúcha. David to neměl vůbec jednoduché, jelikož musel v kategorii superbike jet se svojí stockovou Hondou CBR 600RR. Nejenže při neustálém předjíždění nemohl využít svůj dravý supersportový styl, ale především mu v souboji s litrovými motocykly chyběl nutný výkon motoru.
Závod byl od prvního kola až do samotného závěru velmi dramatický, a v cíli nakonec dělilo první tým od druhého pouhé 0,5 sekundy. David si zajel dvě střídání a pomohl k celkovému vítězství dobrými časy na hranici 1:42 minuty. Navíc na stockovém motocyklu a při spoustě předjíždění, vždy vytáhl svůj tým na první příčku. Do posledního střídání odjel Jan Táborský těsně za jezdcem Jefferson Teamu. Až a do posledního kola si to kluci neskutečně dávali v každé zatáčce a doslova zvedali diváky ze sedadel. Ke konečnému prvnímu místu jistě přispěl i technický dozor Jirky Látra a týmu Motorpower81.

David Látr: „Jsem rád, že jsem mohl s Honzou a Petrem absolvovat tento závod. Byla to pro mne obrovská zkušenost v něčem novém. Neodjel jsem snad jediné kolo, v němž bych nemusel předjíždět. Myslím, že bych byl schopen dát na mém stocku 1,40 minuty, ale šestihodinovka je opravdu něco jiného, než klasické závody. Mám z umístění obrovskou radost, navíc to je můj první pohár z kategorie Superbike. Děkuji týmu HKT Racing za výbornou spolupráci a mému Motorpower81 za skvěle připravenou motorku. V neposlední řadě dík všem sponzorům za pomoc, bez které bych tenhle závod nemohl jet.“

Luboš Moravec, manažer týmu: „Byla to zde v Mostě zřejmě poslední možnost vidět Motrpower81 a Davida letos v ČR. Neskutečně jsme si závod užili, nervy až do poslední zatáčky. David podal výborný výkon. Nyní nám nastává období maratónů jednání s partnery o tom, co a jak dál. V Mostě se nám podařilo domluvit na spolupráci s novým partnerem firmou Parts depot, takže dvakrát dobře. Pro jezdce nastává nyní doba klidu, ale my musíme roztočit své motory na plné obrátky a připravit půdu pro příští rok ještě lépe než tomu bylo letos. Děkuji partnerům za podporu, jinak jsme opravdu do Mostu neodjeli. Tento závod byl nad náš plán a peníze na něj jednoduše na konci sezony nebyly.“

Jiří Látr, technický ředitel týmu: „Kvůli velkému opotřebení supersportového motocyklu, jsme tento závod museli jet na stockové motorce. Mezi litrovými stroji to byl značný handicap. David proto musel předjíždět dost agresivně a já jsem rád, že to absolvoval bez jakékoliv újmy. Tento závod nám ukázal, že David může i 50 minut v kuse jezdit dobré časy.“