Assen-GP: Dvakrát vyhrál Koltakov

ICE Speedway Grand-Prix pokračovalo v nizozemském Assenu. Zatímco první dva závody v Krasnogorsku vyhrál Daniil Ivanov a svůj hattrick potvrdil dalším vítězstvím v Togliatti, tak od druhého nedělního závodu v Togliatti začal vyhrávat závody GP jeho krajan Dmtri Koltakov. Ten má nyní na svém kontě rovněž hattrick, neboť vyhrál o víkendu i oba závody v nizozemském Assenu.

Čtyři Rusové si mezi sebou rozhodli o prvních čtyřech místech v sobotním mokrém a ledovém finále, Rakušan Franz Zorn jako nejlepší z "Evropanů" skončil 5., s wild card startující Jan Klatovský dojel 11.
Dmitri Koltakov nepoznal za celou sobotu porážku a na stadionu «De Bonte Wever» vyhrál nejen své všechny čtyři jízdy, ale i semifinále a také finále. Druhý byl Vitali Khomitsevich před lídrem šampionátu Daniilem Ivanovem. Dimitri Khomitsevich byl po pádu ve výjezdu z těžké startovní zatáčky diskvalifikován.
ICE Speedway-Grand-Prix 5, Assen/NL: 1. Dmitri Koltakov (RUS), 21 bodů; 2. Vitali Khomitsevich (RUS), 16; 3. Daniil Ivanov (RUS), 17; 4. Dmitri Khomitsevich (RUS), 16; 5. Franz Zorn (A), 10; 6. Pavel Tschajka (RUS), 9; 7. Grzegorz Knapp (PL), 7; 8. Stefan Svensson (S), 7; 9. Harald Simon (A), 6; 10. Günther Bauer (D), 6; 11. Jan Klatovský (CZ), 6; 12. Robert Henderson (S), 5; 13. Eduard Krysov (RUS), 4; 14. Stefan Pletschacher (D), 2; 15. Rene Stellingwerf (NL), 2; 16. Sven Holstein (NL), 2; 17. Simon Reitsma (NL), 0; 18. Gerrit-Oege Schukken (NL), 0.
Skvělý závodní víkend absolvoval v Assenu teprve 22-letý Rus Dmitri Koltakov, když vyhrál oba nizozemské závody GP a má nyní i šance na titul mistra světa, neboť na lídra Ivanova ztrácí pouhé 3 body.

Hodně tvrdě se jedoucí finále vyhrál po strhujícím souboji právě Koltakov před svým zkušeným krajane Ivanovem. Za těmito dvěma protagonisty skončili bratři Vitali a Dmitri Khomitsevovi.

Zatímco Franz Zorn opět obhájil pozici nejlepšího mimoruského jezdce a skončil pátý, tak si oproti sobotě polepšil náš Jan Klatovský a z Nizozemí odjel s místem sedmým.

ICE Speedway-Grand-Prix 6, Assen/NL: 1. Dmitri Koltakov (RUS), 20 bodů; 2. Daniil Ivanov (RUS), 20; 3. Vitali Khomitsevich (RUS), 15; 4. Dmitri Khomitsevich (RUS), 14; 5. Franz Zorn (A), 12; 6. Pavel Tschajka (RUS), 11; 7. Jan Klatovský (CZ), 9; 8. Harald Simon (A), 8; 9. Günther Bauer (D), 6; 10. Stefan Svensson (S), 6; 11. Grzegorz Knapp (PL), 5; 12. Robert Henderson (S), 4; 13. Stefan Pletschacher (D), 4; 14. Sven Holstein (NL), 3; 15. Rene Stellingwerf (NL), 1; 16. Simon Reitsma (NL), 0.

ICE Speedway-Grand-Prix, průběžné pořadí po 6 z 10 závodů (Top-10): 1. Daniil Ivanov (RUS), 118 MS-bodů; 2. Dmitri Koltakov (RUS), 115; 3. Dmitri Khomitsevich (RUS), 93; 4. Vitali Khomitsevich (RUS), 73; 5. Pavel Tschajka (RUS), 68; 6. Franz Zorn (A), 60; 7. Harald Simon (A), 49; 8. Eduard Krysov (RUS), 45; 9. Stefan Svensson (S), 38; 10. Günther Bauer (D), 27