V Oaklandu vyhráli Ryan Vil­lo­po­to a Ken Roc­zen

Čtvrtou zastávkou letošního mistrovství AMA-Supercross Championship 2013 byl Oakland: Zatímco ve "velké třídě" vyhrál obhájce titulu Ryan Vil­lo­po­to, tak v té nižší se letos poprvé radoval Ken Roc­zen. Po pádu dosavadního dominátora Eliho To­mace se navíc Němec dostal i do čela průběžné klasifikace 250-SX, zatímco v 450-SX vede i nadále Da­vid Mill­saps.

Ken Roczen svým prvním letošním vítězstvím v Oaklandu převzal i červené startovní číslo pro vedoucího jezdce amerického šampionátu Západního pobřeží kubatury 250-ccm. Před tímto včerejším vítězstvím skončil ex-mistr světa v motokrosu 2011 třikrát na druhém místě v úvodních závodech letošního šampionátu, což znamená že tovární jezdec KTM Roczen stál letos doposud vždy na podiových stupních. Eli Tomac (Honda), letošní trojnásobný vítěz, zažil o víkendu hodně nepěkný sen, když třikrát ve finále spadl...!

Oak­land - 250 SX - West: 1. Ken Roc­zen (KTM); 2. Co­le See­ly (HON), +5.596 sec.; 3. Ja­son An­der­son (SUZ), +19.034; 4. Mar­tin Da­va­los (KAW), +22.545; 5. Mal­colm Ste­wart (KTM), +29.461; 6. Joey Sa­vat­gy (KTM), +29.957; 7. Ky­le Cun­ning­ham (YAM), +32.789; 8. Aus­tin Po­li­tel­li (HON), +34.099; 9. Chris­ti­an Craig (HON), +35.501; 10. Zach Os­bor­ne (HON), +38.237; 11. Ty­la Rat­tray (KAW), +39.082; 12. Tra­vis Bak­er (YAM), +41.275; 13. Jes­sy Nel­son (HON), +43.361; 14. Chris Plouf­fe (HON), +1 kolo; 15. Jean Ra­mos (KAW); 16. Josh Ca­chia (KTM); 17. Ka­de Mo­sig (KAW); 18. Kil­li­an Rusk (HON);  19. Ja­ke Ca­na­da (HON); 20. Eli To­mac (HON).

Bodový stav 250 SX - West (Top 10): 1. Ken Roc­zen (KTM), 91 bodů; 2. Co­le See­ly (HON), 80; 3. Eli To­mac (HON), 76; 4. Zach Os­bor­ne (HON), 58; 5. Ja­son An­der­son (SUZ), 52; 6. Ky­le Cun­ning­ham (YAM), 49; 7. Mar­tin Da­va­los (KAW), 48; 8. Chris­ti­an Craig (HON), 47; 9. Mal­colm Ste­wart (KTM), 45; 10. Ty­la Rat­tray (KAW), 45.

Druhé vítězství po sobě získal v Oaklandu obhájce titulu Ryan Villopoto a to způsobem start-cíl. Zároveň tak postoupil na třetí místo v průběžné klasifikaci. Tovární jezdec Kawasaki vyhrál holeshot a tím vyvázl z dramatu, které se odehrálo ve 2. zatáčce za ním. Chad Reed totiž ztratil kontrolu nad svým motocyklem a jako bowlingová koule srazil celou vedoucí skupinu. Postiženi byli James Stewart, Trey Canard, Josh Grant a Justin Barcia, zatímco další museli osudné místo objíždět. Barcia byl z místa odnesen, Stewart zajel otřesen o chvíli později do boxů. Celá akce a Villopotovo vítězství je k nahlédnutí na videu.

Oak­land - 450 SX: 1. Ryan Vil­lo­po­to (KAW); 2. Da­vid Mill­saps (SUZ), +10.197 sec.; 3. Ryan Dun­gey (KTM), +13.040; 4. Trey Ca­nard (HON), +22.297; 5. Mi­ke Ales­si (SUZ), +32.353; 6. An­d­rew Short (HON), +34.442; 7. Matthew Go­er­ke (KTM), +35.339; 8. Broc Tick­le (SUZ), +38.634; 9. Vin­ce Frie­se (HON), +43.689; 10. Jus­tin Bray­ton (YAM), +46.785; 11. Jim­my Al­bert­son (HON), +49.350; 12. Chad Reed (HON), +51.930; 13. Ky­le Chis­holm (YAM), +1:04.121 min.; 14. Les Smith (KTM), +1 kolo; 15. Ro­bert Ki­niry (YAM); 16. Jos­hua Grant (YAM); 17. Ced­ric Sou­bey­ras (HON); 18. Matthew Lemoi­ne (KAW); 19. Ja­mes Ste­wart (SUZ); DNS Jus­tin Bar­cia (HON), DNS.

Bodový stav 450 SX (Top 10): 1. Da­vid Mill­saps (SUZ), 85 bodů; 2. Trey Ca­nard (HON), 78;
3. Ryan Vil­lo­po­to (KAW), 77; 4. Ryan Dun­gey (KTM), 68; 5. Chad Reed (HON), 65; 6. An­d­rew Short (HON), 56; 7. Ja­ke Wei­mer (KAW), 47; 8. Jus­tin Bray­ton (YAM), 42; 9. Jus­tin Bar­cia (HON), 41; 10. Matthew Go­er­ke (KTM), 39.