Toby Price útočí v Maroku na titul mistra světa

Druhou etapu Marocké rally vyhrál vítěz prologu Španěl Tosha Schareina (Honda Team). V bitvě o titul mistra světa dálkových soutěží má ale navrch Australan Toby Price (Red Bull KTM Factory), který skočil těsně druhý, zatímco lídr šampionátu Argentinec Luciano Benavides (Husqvarna) čtvrtý. Oba dělí před posledním dějstvím šampionátu pouhých devět bodů.

Sedmadvacetiletý Schareina je podle mnohých odborníků budoucností rallysportu. Začínal na enduru, ale od roku 2020 se věnuje jen dálkovým soutěžím. Vítězstvím na Andalusia Rallye si zajistil přímý postup na Dakar 2021, kde zaujal konečným 13. místem. V dalším rroce 2022 vyhrál závod Baja Aragon a navázal  dalším 13. místem na Dakaru. Nyní má podporu Hondy, i když nepatří přímo do továrního týmu Monster Energy Honda. Ve druhé etapě Marocké rally porazil hvězdného Price přesně o minutu. Ross Branch (Hero Motosports) z Botswany jako vítěz první etapy druhý závodní den zahajoval. Stejně jako Chilan Pablo Quintanilla (Monster Energy Honda) a Matthias Walkner (Red Bull KTM Factory) měli těžit z bonusového systému pro první tři startující kvůli  složitosti otvírání trasy. Tratí byla ve druhé etapě smyčka kolem města Zagora s 296 km dlouhou rychlostní zkouškou a stokilometrovou spojovačkou.

Na kontrolním stanovišti po 111. kilometru už ale zaznamenal nejrychlejší čas Tosha Schareina, jen o 12 sekund pomalejší byl Toby Price. Lídr mistrovství světa Luciano Benavides zaostával téměř o minutu. Schareina s Pricem jeli skvělé tempo až do konce a vyvarovali se větších chyb. Třetí místo bral v cíli Chilan Ignacio Cornejo (Monster Energy Honda), který na prvního ztrácel 2:21 minuty. Celkově stále vede Branch, ve druhé etapě desátý, druhý Toby Price na něj ztrácí už jen minutu a čtyři sekundy. Luciano Benavides jede zatím velmi rozvážně a drží pátou pozici.

Toby Price: „Jo, druhý den byl dobrý a jsem s ním spokojený. Etapa byla o něco techničtější než včera, což se mi líbilo, i když jsem na začátku udělal pár malých chyb. Poté jsem se dostal do dobrého rytmu a udržoval si slušné tempo po celou dobu. Závod je ještě v brzké fázi, ale posunout se na druhé místo v celkovém pořadí a dotahovat se k vedoucímu Branchovi je skvělé. Cítim, že jsme s týmem na velmi dobré cestě. Zbývají tři etapy a já budu tlačit a bojovat až do úplného konce."