KTM 1190 Adventure (2015)

Vlastník greb
Vloženo 3.5.2015
Aktualizováno 5.11.2015

Na motorku jsem si zvykl po pár kilometrech, je neuvěřitelně ovladatelná a rychlá. I při mé výšce 175 cm nemám výrazný problém s manipulací.

Motorka koupena od FIRMA:SETTE (Vlašim) - Tento prodejce je mimořádně vstřícný k zákazníkovi

První dojmy - Po čtyřválcových Hondách je pro mě tato dvouválcová šelma fakt masakr. Ještě ji zajíždím, takže se poctivě držím červené kontrolky, která se rozsvítí při 6500 ot/min a já řadím další stupně, ale i přesto mám co dělat udržel hefty v rukách. Až po 3. převodový stupeň kontrolka trakce zběsile bliká při každém prudším otočením plynu. První dojmy fakt skvělé.

Tuto motorku jsem si vybral hlavně proto, že jsem začal jezdit po rozbitějších cestách a CBFka mně bylo líto.
Najeto budu mít zatím jen prvních 1000 km do garančky, ale překvapilo mě, jak rychle jsem si na ni zvykl. Přesně jak se o této mašině píše, je to asi jedna s nejlepších endur, které se v dnešní době vyrábí. Motor brutálně silný a rychlý, podvozek neuvěřitelně ovladatelný. Spotřeba je zatím 6 l/100, ale myslím, že po zajetí půjde ještě dolů. No ale našly se i nějaké mouchy, celkem nepříjemně mě překvapily vybrace v řídítkách mezi 70 a 80 km/h, která budou snad jen špatně vyváženým kolem. Na menší vybrace jsem byl zvyklý i u 2 předešlých nových motorek, ale toto je fakt moc, přestože je tam tlumič řízení. Ještě ji musím zkusit bez kufru.
Po ujetí dalších km dám vědět co všechno tato mašina zvládá.
Květen 2015 - Slovensko
Červenec 2015 - Rumunsko
najeto celkem 7500 km zatím bez jakéhokoliv problému, vyzkoušena i v menším terénu a na rozbitých ukrajinských silnicích, tam se cítí jako doma.
Průměrnou spotřebu mám 5,9 l, nejvíc si vezme logicky v terénu a ve městech, při dálničních rychlostech se dá jezdit i za 5,5 l.
Stále jsem z této mašiny nadšený, vše funguje jak má.
Po sezoně 2015 najeto celkem 11000 km, na další rok plánuji menší doplňky, jako kryt pod motor a origo držák navigace.

Bečus
Bečus napsal 02.12.15 v 22:52 10b.

Ahoj. Chci se obrátit s radou či pomocí. Pořídil jsem si také nového advíka a je to super stroj. Ale řeším problém s jemnejma vybracema do stupaček a řidítek. Vzhledem k tým km na moto bych rád pokecel. Kontakt na mě 725212420 stačí jen písnout zavolal bych. Předem díky Míra Bečák.

Raisto01
Raisto01 napsal 22.07.15 v 08:25 10b.

Poctivej kus železa. Tou spotřebou si mě trochu překvapil, starší verze jezdili podstatně za víc. To se jim povedlo. Uživej.

dajos
dajos napsal 13.05.15 v 16:33 10b.

A máš to za 10B Jedno z mála endur na které se dá i hezky dívat, bez "super" zobáku na předku, jak je to teď v módě. Že bych šel taky do OFF? Tak ať se ti práší za kočárem. D.

greb
greb napsal 05.05.15 v 17:19

Máš pravdu s tím kufrem, dal jsem ho dole a je to fakt podstatně lepší

allmustbetop
allmustbetop napsal 05.05.15 v 15:43