Suzuki DR 600 (1987)

Vlastník Blader
Vloženo 6.4.2015
Aktualizováno 13.4.2015

Nicmoc technickej stav, spíš problémový moto, bez nutných oprav nepoužitelný. Na rychlý provedení všech nutných oprav nebyl čas ani podmínky. Doděláno pak postupně přes zimu.

Suzuki DR 750 Big: Těžká, zdánlivě nadbytečná páčka dekompresoru (na zakoupený DR 600 předěláno lankem na polofunkční automat)

První dojmy - Motorka mi učarovala krouťákem od spodku, ve spojení s nízkou váhou předku a krátkýma kvaltama šla neuvěřitelně ochotně na zadní. Vadily mi obtížný studený starty bez baterky při nelidsky zpátky kopající startpáce díky zpaskvilený předělávce dekompresoru na polofunkční "automatickej". Opakovaně fialový chodidlo a kamarád na pracovní neschopnosti po pokusu o start mě postupně přesvědčily, že takhle fakt ne.

Motorku bych doporučil pro - Když pominu závady a vzpomenu na povedenej motor s parádním tahem od spodku, určitě dobrá volba na blbnutí v terénu. Dobrý přibližovadlo na koupaliště apod. :-)

Doplňky na motorce - Doplňky? Spíš dobastleniny. Viz výše. Předěláno na bezbaterkový starty - celkem výhoda, kdyby to dobře fungovalo.

Vybral jsem díky nízký ceně na zimní drandění do sněhu a bahna. Ale nebyl čas všechno nutný doopravit, takže po předčasným příchodu zimy vyřešeno koupí Hondy XL. Postupně přes zimu pořešený nejnutnější opravy - seřízení karbce, výměna prasklý, provizorně nedokonale opravený (spíš závadu maskující) příruby karburátoru, výměna aspoň lanka do dobastleniny ovládání dekompresoru s úpravou uchycení, což funkci o něco vylepšilo. A rychle a levně prodáno s několika menšíma závadama (chybějící asi 2 nebo 3 dráty předního kola, postupně se odlamující boční stojan, ještě občas ňákej ten kopanec od startpáky při studených startech, nesvítící světla a kontrolka neutrálu atd., už ani nevim, co všechno). Na závady samozřejmě novej majitel samozřejmě upozorněn, těch pár tisícovek mi za černý svědomí fakt nestálo. Novej majitel ale díky ceně i tak neskrýval nadšení.