Jawa 250/559 panelka (1962)

Vlastník kryspin_7
Vloženo 1.4.2015
Aktualizováno 1.4.2015

Takto vypadala má Panelka v době své největší formy. Bylo to dědictví po dědovi a já ji v podstatě do této podoby dostal doslova ze stavu šrotu. To se psal rok 1995 a fungovala minimálně deset let. Potom přišlo auto a chudinka zůstala odložená v šopě

První dojmy - První jízda po repasi bylo pro mě něco úžasného. Já vycvičen pinckem (jawa 50/555) a bebety sedl na vymazlenou panelku a byli jsme hned dokonalý pár. Rozuměli jsme si celoročně a ani zima nám nebránila. :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toto moto musí mít majitel srdíčko.

Doplňky na motorce - Vše origo

Tento stroj byl dědictví po dědovi. Ze stodoly do garáže byl přivezen po částech a kompletně repasován včetně chromů. Bohužel v devadesátých letech byl obrovský problém shánět náhradní díly. Když dnes otevřu internet, tak mě mrzí, že na toto hraní již nemám čas. Jde sehnat v podstatě úplně všechno.
Mé zkušenosti s Paní panelkou jsou jen ty nejlepší. Nejvíc mě naučil pincek (co se týče techniky) panelka je v podstatě pincek ve většíi podobě. Jízdu jsem si užíval a težko mohu srovnat s jinými stroji na kterých jsem jezdil. Veterán prostě nemá špatné vlastnosti, protože je veterán zaslouží úctu.
Musím říct, že díky jednomu válci vykazoval obrovskou spolehlivost. Také cestování bylo náramně pohodlné a poloautomat úžasná věc.
Jednou budu asi litovat že šla z domu, ale nebylo pro ni místo a tam,kde byla uložena strašně trpěla.

pavsa66
pavsa66 napsal 01.04.15 v 15:44 10b.

Motorka mého mládí gratulace a spoustu najezděných km s mazlíkem.