KTM 1190 Adventure (2014)

Vlastník dustof
Vloženo 22.3.2015
Aktualizováno 5.4.2015

Európska motorka pre chlapov v európskych rozmeroch.

Motorka koupena od Adamoto KE

BMW R 1200 GS: dobrá motorka, ale nejak si nezískala moju priazeň

První dojmy - Motorka hneď do ruky veľmi nepadla, ale problém je v mojich rozmeroch výška 190 cm a váha 110 kg. Bolo potrebné vymeniť plexi, vybrať gumy vstupačkách, posunúť riaditká dopredu a teraz je to už fajn. Stále som ešte len v oboznamovacom režime, najazdené 500 km. relatívne pohodlná ľahko ovládateľná

Doplňky na motorce - plexi Givi + deflektor Givi, padacie rámy Givi

Průměrná spotřeba - 5.99578 l/100km

Tento stroj som si vybral kvôli tomu, že už nechcem superšport, ale pohodlnejšiu moto, avšak ešte stále mám chuť poriadne motorku prevetrať. Motor je super, dá sa ísť pohodlne v rámci 3 až 6 tis. otáčok, ale od 7 tis hore sa dá ísť aj zábavným spôsobom. Vyhovuje mi elktronické nastavenie podvozku, striedam sport + zaťaženie ako pre 2 osoby a comfort + zaťaženie na 1 osobu.

Digger2
Digger2 napsal 05.01.17 v 12:35 10b.

Ahoj taky řeším tenhle problém s vyším plexi, můžeš mi poslat foto jak to vypadá s tím plexi s 1290, děkuji, digger2@seznam.cz

dustof
dustof napsal 22.02.16 v 09:45

Maxim: rozdiel určite je, samozrejme že ten givi štít viac ochráni, ale mne nepomohol s turbulenciami a povedal by som, že to bolo to isté, s tým rozdielom že plexi je vyššie od originálu. Ja by som tou cestou už nešiel. Prerobil som to komplet aj s ovládaním na plexi s 1290 a myslím si. že teraz je výsledok najlepší. Neviem akú máš výšku ty , ale aj na zahraničných fórach ľudia nad 190 cm dosiahli len čiastočné výsledky s akýmkoľvek plexi. Celý problém je podľa mňa podtlak ktorý sa robí za plexi a následne vznikajú turbulencie, na tom dvojitom plexi s 1290 sú už tie laminárne výstupky a ten prúd vzduchu očividne usmerňujú. Len tá prerábka stojí okolo 300 €.

Maxim
Maxim napsal 21.02.16 v 21:27 10b.

Ahoj, takze kupovat toto givi plexi nema cenu? Proti originálu nebyl zásadní rozdil? Ted myslim varianta bez toho deflektoru. Diky za odpověď!

dustof
dustof napsal 05.08.15 v 15:48

boris: Spokojnosť nebola dostatočná. Fungovať to určite fungovalo, v tom problém nie je, ale stále sa neodstránili vibrácie. Tak som sa nasral a dal som komplet celý štít aj s ovládaním s 1290 SA. Vibrácie zmizli, tok vzduchu sa pekne usmernil. Nie je to 100%, ale konečne pre mňa akceptovateľné.

Boris_The_Blade
Boris_The_Blade napsal 29.07.15 v 19:02 10b.

Čus spokojenost s plexi???
Mám ,,turistické" od KTM a fouká to stejně jako kráwa.
Na Tuonu foukalo dost méně předem dík za info...