Honda NC 750X (2015)

Vlastník motobeast
Vloženo 3.3.2015
Aktualizováno 12.2.2016

Vloženo: 13.03.2016, Uskutečněno: 11.03.2016, Stav tachometru: 3665 km, Zhlédnuto: 19x

Zdravím přátelé...
Tak jsem navštívil "domovský" servis abych si nechal namontovat další doplňky, které jsem si předsevzal. V prvé řadě to je hlavní stojan. Dlouho jsem řešil, jsetli chci nějaký "no name" nebo značkový. A vzhledem k tomu, že nesnáším boj o nejnižší ceny a protože rozdíl mezi stojamen GIVI a originál HONDA se slevou, kterou mám je rozdíl 500,- Kč. Tak to u nové motorky odmítám řešit. Další byla montáž vyhřávaných rukovětí. Tady jsem zase hledal a zkoumal, protože cena originálního vyhřívání vyjde na bezmála 10 tis. korun. a to je opravdu hodně. Proto jsem hledal něco co bude vypadal designově a nebudou to takové ty krabičky jako od OXFORDu. Nijak nenižuji jejich funkčnost nebo snadnou montáž. ale mě se to nelíbí. Proto jsem zvolil vyhřívání od DAMON HEAT. Vyrábějí vyhřívání i pro HD a moc se mi to líbí. A vzhledem k tomu, že dodávají i do "mého" servisu, nemusel jsem nic složitě shánět. Jen mě trochu překvapila montáž na prvou stranu. čekal jsem, že to bude vlevo u spojky. Prý je to kvůli kabeláži, No co už. Na funkci to vliv nemá.
A teď co se týká funkčnosti doplňků. Hlavní stojan je super. Zatím jsem na něj motorku stavěl jenom dvakrát, tak těžko soudit. No chce to taky trochu cviku, ale to se natrénuje. Každopádně teď bude servis řetězu jednodužší.
Vyhřívání jsem zkoušel při cestě ze servisu a hřeje, že by se na něm dali sušit fusekle . Má podle mě jednu drobnou "vlastnost". Při prvním stisku tlačítka se vyhřívání zapne na nejnižší stupeň a s každým dalším stiskem se zvyšuje úroveň vyhřívání. Myslím, že praktičtější by to bylo opačně. Tedy s prvním stiskem nejvyšší výkon a s každým dalším snížení až do vypnutí. Takhle, když chci při zapnutí rychlý náběh vyhřívání, tak musím stisknout několikrát, abych potom přes polohu "vypnuto" znovu zapnul a nastavil požadovanou teplotu. A to mi připadne nešikovné na manipulaci při jízdě. Tak to je jen můj postřeh. Myslím, že by to šlo softwarově řešit. Ale je to o zvyku.
Tak to jsou mé zatímní zkušenosti. Další případně napíšu jindy. No a jaké další doplňky? No tak když už mám vyhřívání, tak třeba chrániče rukou a možná v budoucnosti kufry. Tak jestli něco přibude, tak to sem napíšu...
Přeji dlouhou sezónu a čistý zatáčky...

• První letošní vyjížďka

Hurá, tak jsem konečně kopnul do vrtule a vyjel na malou projížďku. Byl to neuvěřitelný pocit zase sedět na motorce. Doufám, že toho letos najezdím víc. Loni bylo moc práce... No, ale to by byly zase jen výmluvy ;-). Ta

Vloženo: 15.02.2016
    Uskutečněno: 15.02.2016
  • roční bilancování

Tak jsem přátelé, zase zde... Takhle by to mohlo začít. Při zakládání profilu jsem si říkal, jak budu poctivě přispívat a... nic. Pořád není nějak čas. Možná je to jen výmluva. Takže se mezi tím rok s rokem sešel a já má

Vloženo: 12.02.2016
    Uskutečněno: 12.02.2016
  • Nědělní vyjížďka

Tak počasí bylo opravdu jako na objednávku, tak jsem neváhal toho využít a jel jsem se projet. I když musím říct, že ještě na velkých otevřených pláních foukalo. Ale bylo to moc fajn. Udělal jsem i pár fotek na sluníčku.

Vloženo: 09.03.2015
    Uskutečněno: 08.03.2015