ČZ 150 (1951)

Vlastník Slon-Petr
Vloženo 23.2.2015
Aktualizováno 23.2.2015

V polovině 80. let ji chtěl kamarád odvézt do sběru, vyklízel byt po matce a neměl ji kam dát, tak jsem mu zaplatil jako za šrot se 100% přirážkou a odvezl si ji domu. teď na ni přišla řada.

První dojmy - Veterán na úrovni r. 1951, měřím jem 175 cm, ale mám nějak kolena pod bradou a špatně se mi řadí. Tuhá spojka, po městě bych s ní jezdit nechtěl a brzdy nebrzdí, ale motorku jen zpomalují.

Stroj jsem získal od kamaráda, před asi 30 roky jsem využil šance. 30 let stála nepojízdná ve sklepě, teď se na ni dostala řada. nejsem odborník, jen zručný kutil, tak jsem si nechal všechny operace udělat (GO motoru, lak, centrování kol atd.), sám jsem rozebral, vyčistil a rozvezl do dílen, svezl zpátky, posháněl díly a složil.V únoru 2015 uvedl do chodu.

Fist
Fist napsal 07.05.22 v 00:35 10b.

Moc pěkná zetka-lidovka. Na těchto motorkách se nahoru řadívalo patou. Já tak na podobné činím dosud; jde to snadno!

bartikpeta
bartikpeta napsal 03.05.15 v 10:42

Krasavice, dobrá práce

skyair
skyair napsal 22.03.15 v 13:10

Petře, krásná práce. Vzpomínám, kdy jsem to po "pařezu" měl jako první skutečnou motku a psal rok 1967. Jednoduchá, bez baterky a nepočítám-li nějakou tu svíčku, odtrhy a cívku - tak absolutně bezproblémová. Později jsem měl hybrid Jawy kývačky 150 s tímto motorem, možná pohodlnější, ale o dost horší jízdní vlastnosti.
Ať ti dělá jen radost.

dědkulín
dědkulín napsal 05.03.15 v 09:48

Petře bezvadný, moc se povedla!

Hadiprd
Hadiprd napsal 02.03.15 v 19:05

Zdravá závist, pěkná práce a deset bodů pro zetku