Yamaha XS 400 (1979)

Vlastník JazzKrysopes
Vloženo 21.2.2015
Aktualizováno 9.3.2015

Krásný retro. Jednoduchá, skvělej zvuk, nakopávačka a 20kw stačí na pohodovou cestovní jízdu, která má alespoň pro mě skvělou atmosféru. Je to kus železa. Čistej stroj bez řídících jednotek, ABS, nebo kontroly trakce. Prostě čistá mechanika

První dojmy - Po 125ce mě trochu vyděsil ten zátah od spoda, ale na to se rychle zvyká. Jak je asi jasný z toho co jsem psal předtim, jsem retromaniak a tenhle styl motorek žeru, ale musim se přiznat, že když mi jí kámoš poprvý ukazoval na netu, tak jsem si v duchu říkal co to je za hnusnou motorku. Pak jsem jí viděl na živo a byla to láska na první pohled. Hned jsem zapoměl na Suzuki GN250.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil takovym retromaniakům jako jsem já, nebo co jsem koukal, tak z ní jsou celkem pěkný stavby Cafe a Scrambler.

Doplňky na motorce - Asi jenom přibudou brašny a podpěry pro ně. Možná nějak citlivě vyrobim vyhřívání rukojetí na pozdní podzim a začátek jara, jinak čim původnější tim líp

Motorku jsem koupil s tim, že jela na jeden válec. Objevil jsem chybu v zapojení zapalování, dohonil na netu a doplnil chybějící díly jako byla nakopávačka, zámek helmy, převložkoval a opravil závity na karterech a svíčce.
Je to moje první "velká" motorka. První co má víc než jeden válec a taky první s kladívkama. Učí mě to co jsem jako městský dítě proměškal v 16ti, kdy jsem měl rozebírat fichtla. Zároveň mam zasebou úspěšnou rozborku zborku, takže už vim jak vypadá 4takt uvnitř. Předtim jsem rozebíral a skládal jenom bábu
Teď už "jenom" bojuju s volnoběhem. Chtěl bych to dát dohromady sám, abych pořádně znal svůj stroj a byl nezávislejší a případně byl schopnej něco doladit a opravit na cestě.

Lochotínskejdizajnér
Lochotínskejdizajnér napsal 23.04.15 v 12:36

Nazdar.Kouknul jsem na motorkáře a málem mi spadla brada.Tohle krásný iksesko jsem si přivezl v jedenadevadesátém od pumpy v Deggendorfu.Mělo na sobě ještě plastový nosič a kufry.To bylo v bandě slávy.Prostě bomba :můj první čtyřtakt.Koncová rychlost byla asi jako u téesky, ale odspoda to byl fenomenální zátah.Tak ať ti slouží a buď na ní hodnej. Lojza.

JazzKrysopes
JazzKrysopes napsal 23.02.15 v 16:33

Fotky samo budou, až to dam dohromady a nebude to celý od oleje a vazelíny.

marafzs600
marafzs600 napsal 22.02.15 v 09:37 10b.

Podepisuju první odstavec a doufám, že přidáš i fotky.

JazzKrysopes
JazzKrysopes napsal 21.02.15 v 22:12

To mě ani nenapadne Jak jsem psal přidam jenom nějaký decentní retro brašny, abych se měl kam na cesty zbalit a pak mooožná vyhřejvání rukojetí, ale aby nebylo vidět, že tam je. Naopak, kdybyste někdo měl origo vejfuky tak beru všema deseti.

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 21.02.15 v 22:06 10b.

Luxusní klasika.Hlavně na ní nic nepředělávej je úžasná!!!