Jawa 50/20 Pionýr (1968)

Vlastník aklenot
Vloženo 19.1.2015
Aktualizováno 3.1.2021

Lehky a legendarni motocykl ze Slovenska. Kdo na nem nezacinal jako kdyby nebyl.

První dojmy - Dojmy zadne, momentalne nepojizdny, ale za ty penize nemuzu chtit zazraky. Potrebuje trochu pece a pak zcela urcite bude jezdit. Najeto 3900 km :-DD Snad bude slouzit dobre. Misty jsou videt puvodni zlate linky :-)

Stroj jsem vybral hlavně z důvodu, že můj tatík by rad společnost a tak jsem zakoupil tohoto Pionýra. Tohoto Pionýra mi kamarád nabízel za 1000,- Kč se starým platným TP a v celku solidním stavu. Bylo rozhodnuto a pro pionýra jsem si dojel. Za tu cenu se to neodmítá.

Pionýra čeká menší údržba, aby byl vůbec pojízdný a následně kontrola na STK, kterou nemá už 10 let. Pár věcí chybí něco je zralé na výměnu, ale celkový stav je více než dobrý.

Snad poslouží dobře a nebude se srát

V plánu je udělat motor, zakoupit zapalováni VAPE a až bude hodně moc peněz udělat celkovou renovaci !

Motor je již udělaný, osazeno zapalováním VAPE a já jezdím jak se jen dá. Nejdelší cesta cca 125 km na chatu téměř v jednom kuse, již několikrát. Až na menší opravy, bez problému a jen dolévám benzín s 2T olejem.

Sezona 2015 - 315 km
Sezona 2016 - 779 km
Sezona 2017 - 938 km
Sezona 2018 - 1141 km
Sezóna 2019 - 1634 km
Sezóna 2020 - 1672 km

Milan1963
Milan1963 napsal 20.01.15 v 14:11 10b.

Zpojízdni, vylešti a bude vidět patina - to je někdy víc, než renovace