Jawa 250/353 Kývačka (1957)

Vlastník Bery_Wayfuck
Vloženo 1.1.2015
Aktualizováno 5.1.2015

Moje první láska, která nekoroduje. :o)

První dojmy - Nestárnoucí kočanda.

Motorku bych doporučil pro - Pro srdcaře se šikovnýma rukama.

Doplňky na motorce - Můj oblíbený zadní nosičú / sušák na prádlo.

JAWA byla mojí vstupenkou mezi motorkaře. Byla dost olezlá, páč léta stále pod plachtou někde asi ve stodole. Ale pojízdná, když se ji zrovna chtělo. Tuna sisilichromu a Tempo pasty z ní udělali rozkošnou paničku. Ze začátku jsem více tlačil než jezdil, ale časem se to vychytalo a návraty byly podstatně radostnější (v sedle). Motocykl jsem doplnil o lanko k přednímu bubnu a hned to brzdilo o chlup :o) líp. Pak nastal čas řidičáku, aby se mohlo na první motosraz Jawáč 2005. Při spanilé jízdě se mi žárem vypařilo zapalování a tak se opět tlačilo a vezlo autem. Bezkontaktní zapolování vyřešilo nejčastější závadu. Kladívka jsem neměl rád. S Jawou jsem ale nemohl stačit záplavě kamarádů většinou na Japonských strojích a tak jsem vylučovací metodou dospěl 9/2006 k předváděčce Suzuki V-Strom DL 650.
Jawa slouží dodones.

istonbike
istonbike napsal 04.01.15 v 17:11 10b.

Nádherná JAWIČKA taky bych si dal líbit 10bodíků si zaslouží

skorodedek
skorodedek napsal 04.01.15 v 08:24

Ačkoli má dost dílů které tam nepatří tak je pěkná a hlavně že ti dělá radost. Trochu mne překvapil středový podsedlový plech (tzv chobot) u r.v. který udáváš - mám to na své z r.58 taky a měl jsem za to že ten přechod byl až právě v roce 58 ?? Přeji hodně pohodových km a návratů po vlastní ose.

Decathlon
Decathlon napsal 02.01.15 v 14:31 10b.

Kdysi jsem míval také takovou.