Kawasaki Zephyr 1100 (1992)

Vlastník IgyPop
Vloženo 29.11.2014
Aktualizováno 6.4.2017

Nádherná mašina,splněnej klukovskej sen.Motorka s velkým srdcem

Suzuki GSX 1100: důvod neuveden
Yamaha XJR 1200: důvod neuveden
Yamaha XJR 1300: důvod neuveden
Suzuki GSX 1200: důvod neuveden
Honda CB 750: důvod neuveden

První dojmy - Mám ji od února 2014,Po cca měsíčním bádání na internetu padla volba a jel jsem pro ni do Bavorska.Tam to začalo, Železná láska na první pohled.Co na tom, že už není nejmladší,leštěnka taky zrovna není.Zkusil jsem komprese,srdce bije jako zvon.Svezl jsem se,žádnej podezřelej zvuk.Řazení v cajku.Slovo dalo slovo a za mrzkých pár eur jsem s ní (na přívěsu) nabral kurz k domovu. Mám odjetou sezonu, moh bych zopakovat, co už jsem napsal.+ pěknej zátah od nízkejch otáček,dobrá ovladatelnost,žádný vibrace.Zamilovanost stále trvá.

Průměrná spotřeba - 6.24569 l/100km

Nechce se mi rozepisovat, proč jsem si nevybral tu kterou zmíněnou motorku.Zas takovej všeználek nejsem.Jo, asi jeden velkej důvod-cena.Velká motorka za ,,malý'' prachy.
Prostě mám velkýho ZEPHA,jsem z něj nadšenej a rád za každej ujetej kilák s ním.
Odjetá sezona byla spíš taková seznamovačka.K už najetým 45000 km 1. pana majitele jsem přidal malinko přes 2 tisíce.Samo, že tomu předcházely výměny filtrů a oleje. V květnu pak seřízení karbíků.
Jízda super i s manželkou v tandemu, ta motorka kopec nekopec, vůbec neví, že někoho veze.Nej je samozřejmě jízda sólo, (neriskuju totiž pozvracený záda od mý ženušky.:)) nebo s kamarádama na jejich chopprech.To když se chci kochat krajinkou.
Taky jsem si všiml, ohledně spotřeby(možná sugesce), že není tak náchylná na styl jízdy, Ať už s chopperama před sebou, nebo když té mé heavymetalové krásce zatáhnu za špagát, tak stále pocucává +/- 6-6,5.No a když je potřeba ubrat, tak na brzdy je opravdu spoleh.
Taky je pěkný,že kdekoliv i ti motorkáři s našláplejma moderníma strojovnama omrkávají tu něžnou kovadlinu.

Petr_TA
Petr_TA napsal 06.12.14 v 11:54 10b.

Moooc pěkná kalsika

lacerta82
lacerta82 napsal 29.11.14 v 21:38 10b.

úžasná mašinka ...mnoho spokojených kilometrů s úsměvem na tváři

Strugi
Strugi napsal 29.11.14 v 17:42

Fakt krásná klasika... 10 bodů

Genx
Genx napsal 29.11.14 v 14:43

Paráda, jen tak dál.
jak to děláš se spotřebou nevim, ale asi jsi větší krajinkář než já
Držim palce ať to jezdí. :)

žižala.
žižala. napsal 29.11.14 v 14:26 10b.

Parádní strojovna.