Jawa 50/20 Pionýr (1970)

Vlastník sirr
Vloženo 17.11.2014
Aktualizováno 17.11.2014

První moto , kterou Taťka komplet postavil.
Postavil rám s kyvkou, motor je Pionýr, udělal nádrž, centrál krnávek, strejda uděl al blatníky, teta očalounila sedno a vono to i jelo

První dojmy - Eufórie ... dosud mě táta tahal jak kačera na čumendu po závodech, a nyní moje první motorka! Zároveň jsem se bál, jak naní jezdit ???

Když jsem byl se sestrou v cca 4 letech na letním táboře, místo flétny nám přišel od rodičů dopis.
Táta se zmínil, že mi staví motorku !!! Dosud mě tahal jen na čumendu po závodech (MS Holice, Dalečín atd..) Takže motorka byla náš sen!
Neskutečně jsem se těšil domů.
Po návratu, motorka něměla ještě asi sedlo .. táta zařadil za 1 a už jsem se plácal po polí ...
Pamatuju si že trvalo hodně dlouho, než mi řek ať zařadím za 2 !
Asi to hodně lidí zná jaká převodovka a v Pinckách je .. tak že jsem se stím dost trápil,
a řazení 3ky to se používalo jen ve svátek!!!
Jakmile se rozpálil, nechtěl chytit a museli jsme vždycky počkat až vychladne.
V té době snad neexistovali motorky pro děti, tak že co si lidi nepostavili, tak neměli .
Táta je moc šikovnej! Díky

Co jsem povyrost, táta sehnal rosypanýho Simsona Enduro.
Poopravil ho a jízda na něm byla bombová!
Byl jsem lehkej, tak to byl šustot.
Začal jsem taky padat, párkrát jsem se spálil o výfuk a taky mi motorka spadla motorem na lejtko .. johohooo ,kartáček, vana a kuže dolů

YAMAŠINA
YAMAŠINA napsal 07.11.17 v 23:11 10b.

Nádhera Lehkost, účelnost, taťka měl vkus a byl moc šikovnej. Kutil jsem si něco podobnýho. V tý době kdy nic nebylo na nic nebyly peníze nezbývalo než se sám zajímat a zkoušet co se dá. Jasně že můj taťka taky pomáhal. Hlavně svařoval, to jsem ještě v cca 10 letech nedával V patnácti jsme jezdili závody - soutěže . Byla vytyčena trať v terénu, 50 km, a jedna rychlostka - většinou na motokrosový trati. Padesátky to jely 2x ostatní obsahy 3 kola. Moc rád na to vzpomínám. V tý době jsem měl postavenou padesátku s jedním zadním tlumičem, laminátovou nádrží vlastní výroby (tkzv. komín) upravenej motor - ten vydržel maximálně jeden závod ...škoda že nemám fotku dal bych to na profil ... tvůj první stroj SUPER 10 B!

rybíz5
rybíz5 napsal 17.11.14 v 18:22 10b.

Tak to je hustej stroj Měl jsem mít podobnej a motor taky z pindoura.Ono dřiv nic jinýho stejně nebylo Ale můj fotr byl lempl,takže to nikdy nedodělal Asi bych ti tenkrát záviděl Krásnej stroj,máš to za jasných 10B