Jawa 50/20 Pionýr (1968)

Vlastník Marccello
Vloženo 4.11.2014
Aktualizováno 4.11.2014

Fichtl!Moje první motorka, koupená rodičema, zděděná po starším bráchovi. Předělaná z dvacítky na "sportovní" verzi 21

První dojmy - Padl mi do ruky hned, už před tím jsem totiž sedlal dědův "pařez" takže jsem se těšil na každou jízdu.

Doplňky na motorce - Nó padáky ani vyhřívané rukojeti tam nemám, ale...snad jen úprava původního laku z vínové na černo oranžovou a potah sedla z "pravé koženky" který jsem si sám ušil, odstraněné kryty nohou a širší řídítka + extravagantní točené kabely ze starého telefonu na lankách od plynu, spojky a brzdy!!

Co víc psát? Každej zná Pionýra a kdo to prožil jako já - od 13 let, kdy ho dostal starší brácha jsem na něm jezdil i já a pak ho zdědil, když brácha narukoval - tak ví o čem to je. První zkušenost s něčím, co je skoro motorka je nezapomenutelná! Na dlouhé roky to sice byla moje poslední, ale i dnes, po 35 letech, kdy ho občas vytáhnu z garáže a projedu se, těším se z té jízdy jak ten 13 - ..ceti letej kluk!! Jen tou předepsanou helmou mi zákonodárci trochu pokazili radost... ale stejně si ji neberu!!!