Jawa 350/360 panelka (1968)

Vlastník mrte250
Vloženo 29.10.2014
Aktualizováno 29.10.2014

Starý poctivý kus českého železa, které jsem 3 roky skládal dohromady aby byla přesně podle mých představ.

První dojmy - Je to veterán tak co si budu namlouvat, spojka je hrozná, manévrování radši ne, je to těžké a slabé. Ale když pomyslím na tu historii, která bohužel tak špatně skončila tak to přebije všechny chyby a nedokonalosti. A pocit že jsem ji dokázal do šroubku složit a téměř v původním stavu mně taky dost těší.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty největší pohodáře, kteří si umí vychutnat jízdu kdekoliv na cestě.

Doplňky na motorce - Zámek sedla jsem musel dodělávat.

Přímo jsem si ho nevybral, jen nám ležel v garáži zadřený v celkem špatném stavu tak jsem se po výplatě z brigády roku 2011 rozhodl ho komplet zrepasovat. Později jsem ale přišel na to, že to zas tak levné není, a táhlo se to další 3 roky. Na začátku jsem pomalu ani nevěděl jak přesně funguje např. převodovka, nebo spojka a na konci vím, že bych do toho asi znova nešel, protože to zabralo většinu mého času a hlavně peněz kterých jsem tolik neměl. Tak místo obletování diskoték a zábav jsem třeba jednou měsíčně zašel do JAWA prodejny a nakoupil tam drobnosti třeba za 2000 Kč a s plnou taškou šel domů. A nikdy nebudu litovat, protože když se chci hodit do pohody, tak je to úplně to nejlepší. Navíc jsem na tom svezl už asi 5 ženských (během prvních 100 km) a všechny mnohem spokojenější než na enduru. Je to prostě stylový stroj za kterým se každý otočí a mladé oslní svou krásou, starší zase potěší, že na tom přece jezdívali oni, a že "to je ta JAWA kterů sem měl". Na fotce můžete vidět jak její krásné linky a ještě hezčí lak poprvé viděly světlo slunce.

snake
snake napsal 17.12.14 v 17:10

Krásnej stroj,první motorka na které jsem v životě jel,bylo mi asi pět let a vozil mě můj strýc.A motorky mě drží pořád.

bartikpeta
bartikpeta napsal 10.11.14 v 18:06 10b.

Parádní

čuník.
čuník. napsal 05.11.14 v 23:03 10b.

O.N.E.
O.N.E. napsal 05.11.14 v 20:13

Parádní

Adidas007JawaCz
Adidas007JawaCz napsal 05.11.14 v 20:09 10b.