Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Pavel1971
Vloženo 9.9.2014
Aktualizováno 21.10.2014

Dnes sem se rozloučil s mojí Jawičkou. Od teď bude dělat radost jinému majiteli.
Je to skoro jako úmrtí v rodině .Ale život jde dál , s láskou budu vzpomínat.

První dojmy - Dříve sem měl 350kejvu a přechod na 639 byl opravdu znát. Jak po stránce výkonu , tak po stránce jízdních vlastí.

Motorku bych doporučil pro - Tento model , nebo spíše tuto značku , bych určitě nedoporučil někomu , kdo k tomu nemá vztah a cit co jawa vyžaduje. Pořád se musí opečovávat

Doplňky na motorce - Na moto je oproti originálu mnoho předělévek. Zkrácené výfuky,chromované zrcadka, vyleštěný motor,lakované válce s leštěnými žebry, moto kufřík neznámého původu s držákem vlastní výroby,mechové gripy, palubní deska a barevně odlišné budíky.

Tento stroj sem si vybral z jednoho prostého důvodu, cenová dostupnost v dané situaci a navíc dlouholetá zkušenost se značkou. Hodně, ne-li vše, si opravím sám za dostupnou cenu.
Mám s 639 najeto necelých 6 000km a zkušenosti jsou vesměs velmi dobré.
Koupil sem ji v zachovalém stavu od kamaráda který na ní moc nenajezdil. Nic méně sem již čtvrtý majitel. Ti první dva byli asi jen uživatelé , třetí z ní udšlal zase stroj , na který byla radost koukat , ale to bych nesměl být já , abych si ji nepředělal k obrazu svému.
První krok bylo snížení spotřeby při zachování výkonu na co nejméně. Dostal sem se na v průměru 3,5l/100km. Potom různé opravy , nebo jen rozebrání a vyčistění , a nakonec kosmetické úpravy.

Herejk
Herejk napsal 16.09.14 v 21:36 10b.

Je to prostě krásná Jawa

pistolník
pistolník napsal 14.09.14 v 22:20

Je nádherná. Omlouvám se ale patřím z 90% k uživatelům. Ale motocykletu umím i umýt opravit a upravit. Moje 638 je pořád v takovém stavu, v jakém jsem ji koupil. Jezdí, jezdím jedíme. Jak praví mé motto: Kdo neokusil, nepochopí. A kdo POCHOPIL neopustí . Dávám 10 bodů

jawamistral
jawamistral napsal 13.09.14 v 21:02 10b.

Myslím si že svou 639 mám hodně leštěnku ale takový motor jako ty teda nemám Pěkná

babula
babula napsal 12.09.14 v 21:19 10b.

Krásná Jawka za 10b

winner001
winner001 napsal 10.09.14 v 19:15

Mohu potvrdit že se s touhle krasotinkou taky jezdí že nestojí v garáži a nečeká každý den na hadr namočený v leštěnce.Přeji mnoho kilometrů a těším se na nějakou tu společnou jízdu kde ta tvoje jawa prostě září. Hlavně při plném slunci je to až nebezpečné bez slunečních brýlí.Zatím čusbus.