Honda NC 750X (2014)

Vlastník endžls
Vloženo 17.8.2014
Aktualizováno 30.8.2015

Lehce ovladatelná motorka se skvělou spotřebou.

Honda XL 700V Transalp: už se nevyrábí a do starší jsem nechtěl jít

První dojmy - Hned po pár kilometrech jsem si říkal, že to není možné. Motorka absolutně padla do ruky, jako by byla na míru dělaná.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a pro někoho, kdo nepotřebuje závodit.

Doplňky na motorce - vyšší plexi, hlavní stojan, originální zadní kufr Honda + příprava na boční kufry

Po jedné sezóně strávané na skútru, jsem se akorát zmlsal jízdou v jedné stopě, a přišel čas na něco silnějšího. Na jaře v dubnu jsem udělal autoškolu a v květnu jsem motorku objednal. Vzhledem k velkému zájmu jsem čekal celý měsíc, než bude vyrobená a dovezená z Japonska.
Po dvou měsících ježdění mám najeto 6400 km a jsem pořád spokojený. Jak na motorku vlezu, nechce se mi slézat. :)

Motor není klasický vysokootáčkový, točí max. 6000. Praví motorkáři si možná dělají srandu, že motor je rozpůlený z auta, ale mě to takhle vyhovuje. Motor zabírá celkem z nízkých otáček a taky životnost bude asi lepší. Nízké těžiště přispívá k výborné ovladatelnosti. Na předním kole je sice jeden velký kotouč, ale brzdy jsou celkově dostačující.
Naprosto skvělá je spotřeba, která se při předpisových rychlostech pohybuje do 3,5l/100km. Při jízdě po dálnici do 4l/100km.
Úložný prostor vpředu je dobrá věc, ale zrádná. Teď momentálně mě čeká výměna zámku, protože schránka nejde otevřít. Vtipné je, když se to stane na dovolené v zahraničí a ve chránce jsou bezpečně zamčené peníze a doklady. Po nesnázích se schránkou jsem ještě zklamaný s výdrží pneumatik. Po 6000 km jsou zralé na výměnu a to nejsem žádný závodní jezdec.
Co se týká servisních intervalů, tak v manuálu je uvedeno po 12000km, prodejce mi tvrdí po 6000km.

září 2014... jsem po výměně zámku přední schránky. Myslel jsem si, že proběhla nějaká inovace, ale nikoliv. Zámek je totožný s původním. Nicméně Honda uznala svou chybu a objednala nové plasty, které byly poškozeny při otevírání zaseklého zámku. Výměna proběhne při prvním servisu.
Dále jsou objednány nové pneumatiky Metzerel Z8, ty snad vydrží déle než původní...

endžls
endžls napsal 30.08.15 v 14:19

Moc sem nechodím, tak odpovídám až teď...mám 175cm a ve všech ohledech je moto tak akorát. S větší výškou nevím nevím..

art007
art007 napsal 24.07.15 v 21:34 10b.

ptám se tu častěji - směl bych vědět tvou výšku? Osobně jsem skoro rozhodnutý do NC 750 X jít, ale hledám názory lidí s ohledem na výšku.. Sám mám skoro dva metry a tak by mě zajímalo, jak funguje "vítr" - ať s originál tak s vyšším plexi. Díky - a hodně pohodových km.

endžls
endžls napsal 06.10.14 v 16:41

ano, tento kufr je na dvě integrálky...

danmark
danmark napsal 05.10.14 v 20:49

ahoj blahopřeji také k pěknému stroji a mám otázku.vejdou se do toho kufru dvě integrálky? uvažuju o jeho koupi ale potřebuju do něho schovat dvě helmy dik za odpověď

petrasdominas
petrasdominas napsal 03.09.14 v 08:32 10b.

Mám ji také, jak vidno, nějaké mušky se najdou na každé, ale nic zásadního. Je to dobrá volba. Ale pozor na závislost -já za tři měsíce - 6000 km.