Jawa 50/21 Pionýr custom (2014)

Vlastník PajkaLS
Vloženo 6.8.2014
Aktualizováno 7.8.2014

Jawa 21 poskládaná pro mladého švagra na vyblbnutí.

První dojmy - Je potřeba vychovávat motoristickou mládež a začínat na pionýrovi je něco jako "tradice". Trochu jsem prohrabal železný šrot na zahradě, zásobu dílů a začalo se skládat...

Pionýra jsem (sice s menším zpožděním) poskládal patnáctiletému švagrovi k narozeninám.
Původní myšlenka byla udělat jen nějaký krám na ježdění po lese, ale i to se dá udělat trochu s citem a když už jsem to skládal od šroubku, byla renovace snadná. Každá součástka má svou minulost a pochází z jiného stroje. Pár svarů, trochu kitu, pár deci barvy a většina "spotřebních" součástek nových. Všechno funguje jak má a švagřík už drandí. Když tedy nevyšel původní plán postavit lesní vrak, tak aspoň barvy odpovídají zbarvení traktorů "John Deer" (zelená-žlutá).

Celková investice cca 2600 Kč.

Čadil
Čadil napsal 06.07.18 v 18:15 10b.

chmatak1973
chmatak1973 napsal 04.01.15 v 16:31

Super prácička.

PajkaLS
PajkaLS napsal 13.08.14 v 16:28

Bylo to celkem málo peněz, ale udělalo se na něm skoro úplně vše. Až se klučina trochu vyjezdí a bude mít i řidičák, vybrousí se válec a pionýrovi propůjčím na čas doklady.

Bohužel (bohudík?) je pionýr poskládaný celý odznova, takže kromě jízdy se na něm moc nenaučí. Ještě dlouho nebude co opravovat. Seřídit odtrh, vyčistit karburátor a napnout řetěz už ale zvládá sám .

PidaSimon
PidaSimon napsal 13.08.14 v 14:25 10b.

krásnej pionýr :) ,, nejlepší motorka na začátek, aby člověk poznal jak věci fungujou :) taky jsem na něm začínal, jasných 10 bodů

kuzmič
kuzmič napsal 13.08.14 v 05:12 10b.

Tolik parády za tak málo peněz